To spotkanie się już odbyło.
Jeśli nie miałaś/eś okazji w nim uczestniczyć, to nic straconego, bo spotkanie nagraliśmy.
Wypełnij formularz znajdujący się na dole tej strony (przeniesiesz się tam szybciej, klikając przycisk „Zapisz się na spotkanie”), żeby otrzymać mailowo link do nagrania.

Kryzys demograficzny Korei Południowej. Chwilowe załamanie czy ścieżka bez powrotu?

Bezpłatne spotkanie online

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat na całym świecie średni współczynnik dzietności stopniowo spadał. Przewiduje się, że do końca bieżącego stulecia liczba populacji dwudziestu trzech wysokorozwiniętych i rozwijających się państw, w tym Korei Południowej, oraz Polski, zmniejszy się o ponad połowę. Od początku lat dwutysięcznych Korea Południowa jest jednym z krajów, w których utrzymuje się krytycznie niski współczynnik dzietności. Od 2018 r. dzietność Korei jest niższa niż zakładały najczarniejsze przewidywania ekspertów, a w 2021 r. statystyczna Koreanka rodziła już tylko 0,81 dziecka. Obecnie, w 2023 roku, Korea Południowa wciąż utrzymuje tytuł państwa o najniższej liczbie urodzeń na całym świecie. Społeczeństwo koreańskie gwałtownie się starzeje co wiąże się z katastrofalnymi skutkami dla gospodarki kraju oraz standardu życia jego mieszkańców. Przyjrzyjmy się wspólnie czynnikom, które od kilkudziesięciu lat wpływały na powstawanie kryzysu demograficznego na Półwyspie oraz powodom, dla których rządowa polityka prorodzinna momentami przewrotnie odnosi skutek przeciwny do zamierzonego. Czy winą za obecny stan rzeczy można obarczyć systemowe działania koreańskiego rządu, młodych Koreańczyków czy może wszystkiemu winna jest globalizacja? Rozważmy wszystkie opcje i zastanówmy się, czy istnieje szansa na opanowanie koreańskiego kryzysu demograficznego.

Spotkanie potrwa około godziny. Dane do logowania otrzymasz mailowo po zapisie.

Spotkanie zostanie dodatkowo nagrane, a zapisane osoby otrzymają po spotkaniu link do nagrania.

Prowadząca

Daria Dobrowolska

Z językiem koreańskim związana jestem od ponad dziesięciu lat. Początkowe zainteresowanie niezwykle barwną popkulturą Półwyspu sprawiło, że zapragnęłam dowiedzieć się jak najwięcej o jego kulturze i historii. W 2020 r. obroniłam tytuł licencjata koreanistyki na Uniwersytecie Warszawskim a dwa lata później otrzymałam tam również tytuł magistra.
Chętnie dzielę się wiedzą, zarówno tą teoretyczną, przyswojoną na sali wykładowej, jak i praktyczną, zdobytą podczas podróży po Korei. Uważam też, że poznawanie kultury i języka kraju tak odległego i  różnego od tego, co znane i rodzime, jest świetnym sposobem na poszerzenie horyzontów i spojrzenie na świat z innej perspektywy. Jest też bardzo pożytecznym hobby, będącym dużym atutem na rynku pracy:)
Zobacz najbliższe kursy grupowe z języków:

Zapisz się

facebook linkedin twitter search-icon