To spotkanie się już odbyło.
Jeśli nie miałaś/eś okazji w nim uczestniczyć, to nic straconego, bo spotkanie nagraliśmy.
Wypełnij formularz znajdujący się na dole tej strony (przeniesiesz się tam szybciej, klikając przycisk „Zapisz się na spotkanie”), żeby otrzymać mailowo link do nagrania.

Kultura picia alkoholu w Korei Południowej oraz najpopularniejsze trunki

Bezpłatne spotkanie online

Nie będzie przesadą powiedzieć, że alkohol odgrywa jedną z głównych ról w życiu współczesnych Koreańczyków. Można go napotkać zarówno w sytuacjach odświętnych jak i codziennych. Wykorzystanie alkoholu może być nieodłączną częścią ceremoniałów ku czci przodków, spotkań biznesowych ale również codziennych spotkań towarzyskich. Warto więc przybliżyć tę kulturę picia, i nie tylko dokładniej opisać sytuacje, w których trunki procentowe są nieodłączną częścią zabawy, ale również wskazać zwyczaje niezbędne do prawidłowego zachowania się podczas picia i polewania. Jako kraj z wysoko rozwiniętą hierarchią społeczną, w Korei podczas picia z Koreańczykami trzeba wiedzieć jakie zachowania są dopuszczalne, a jakie są niepożądane. Dodatkowo na spotkaniu przedstawione zostaną najpopularniejsze napoje alkoholowe jakimi raczą się Koreańczycy oraz podstawowe słownictwo związane z alkoholem. Mam nadzieję, że dzięki spotkaniu pogłębiona zostanie wiedza na temat zwyczajów picia alkoholu w Korei, a także pozwoli słuchaczom lepiej się bawić podczas swojej wycieczki do Korei!

Spotkanie potrwa około godziny. Dane do logowania otrzymasz mailowo po zapisie.

Spotkanie zostanie dodatkowo nagrane, a zapisane osoby otrzymają po spotkaniu link do nagrania.

Prowadzący

Sebastian Jagodziński

Jestem absolwentem koreanistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz biorę czynny udział w pracach Koreanistycznego Koła Naukowego. Z kulturą koreańską po raz pierwszy spotkałem się w liceum, za sprawą kpopu. Przerodziło się to w fascynację również innymi dziedzinami kultury koreańskiej, w tym językiem, dlatego też w 2017 r. rozpocząłem studia na warszawskiej koreanistyce, które kontynuuję na studiach magisterskich. Od pierwszego zetknięcia się z językiem koreańskim zachwyciło mnie jego brzmienie, niepodobne do żadnego wcześniej znanego mi języka. Wraz z nauką zyskałem również nową perspektywę na zróżnicowanie języków na świecie. Poznawanie nowego szyku zdania czy form gramatycznych było ekscytujące i sprawiało mi ogromną przyjemność, płynącą z odkrywania całkowicie nieznanych terenów. Dobrze więc wiem, że nauka koreańskiego może sprawiać wielką przyjemność, a ogrom ciekawych dzieł kultury, z których można podczas niej korzystać, jedynie umila cały ten proces.

Zobacz najbliższe kursy grupowe z języków:

Zapisz się

facebook linkedin twitter search-icon