To spotkanie się już odbyło.
Jeśli nie miałaś/eś okazji w nim uczestniczyć, to nic straconego, bo spotkanie nagraliśmy.
Wypełnij formularz znajdujący się na dole tej strony (przeniesiesz się tam szybciej, klikając przycisk „Zapisz się na spotkanie”), żeby otrzymać mailowo link do nagrania.

Tygrys, który pożera własny ogon – o południowokoreańskich dzielnicach nędzy

bezpłatne spotkanie online

W ostatnich latach o Korei Południowej mówi się na świecie dużo i pozytywnie. Kraj ten, jak przystało na jednego z „azjatyckich tygrysów” gospodarczych, kojarzy nam się głównie z zaawansowaniem technologicznym i dobrobytem, które podziwiać można w południowokoreańskich serialach. Pochłonięci problemami i rozterkami miłosnymi bohaterów, rzadko zwracamy uwagę na fakt, że obraz społeczeństwa serwowany przez Koreańczyków w dramach to fikcja.

Jak bardzo obraz ten odbiega od rzeczywistości? Czy to możliwe, że w stolicy jednej z największych gospodarek świata nadal funkcjonują slumsy? Co takiego bywa często przemilczane w koreańskich serialach? Kim jest tytułowy ogon, zjadany przez południowokoreańskiego tygrysa? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas nadchodzącego spotkania, na którym przedstawiona zostanie krótka historia koreańskich dzielnic nędzy.

Spotkanie potrwa około godziny. Dane do logowania otrzymasz mailowo po zapisie.

Spotkanie zostanie dodatkowo nagrane i zapisane osoby otrzymają po spotkaniu link do nagrania.

Prowadząca

Natalia Gołębiewska

Absolwentka koreanistyki na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Językiem i kulturą koreańską interesuję się od prawie 10 lat. Przez pierwsze kilka lat języka koreańskiego uczyłam się na własną rękę. Nauka alfabetu oraz podstawowych zagadnień gramatycznych sprawiała mi tak ogromną przyjemność, że już wtedy zaczęłam wiązać swoją przyszłość właśnie z koreańskim.

W 2016 roku zaczęłam uczęszczać na zajęcia językowe oferowane przez Uniwersytet Warszawski, a rok później podjęłam decyzję o rozpoczęciu tam studiów. Najciekawszymi kwestiami od zawsze były dla mnie koreańska gramatyka i południowokoreańskie dialekty, które pojawiły się również w mojej pracy dyplomowej. Oprócz języka interesuję się też południowokoreańskim kinem i kuchnią. Koreę Południową miałam okazję odwiedzić dwa razy. Zwiedziłam wtedy takie miasta jak Seul, Pusan i Gyeongju.

Zobacz najbliższe kursy grupowe z języków:

Zapisz się

facebook linkedin twitter search-icon