To spotkanie się już odbyło.
Jeśli nie miałaś/eś okazji w nim uczestniczyć, to nic straconego, bo spotkanie nagraliśmy.
Wypełnij formularz znajdujący się na dole tej strony (przeniesiesz się tam szybciej, klikając przycisk „Zapisz się na spotkanie”), żeby otrzymać mailowo link do nagrania.

Za siedmioma ziemiami, za siedmioma morzami, czyli o legendarnych arabskich miejscach

O spotkaniu

Spotkanie jest bezpłatne.

Na początku Ziemia była jedna, i Niebo było jedno. Allah podzielił je na siedem warstw ustawionych na sobie niczym namioty. Ziemia drżała, stworzył więc On pasmo gór Kaf, które oplotły Ziemię niby pierścień palec. Za górami Kaf umieścił Allah pasmo śniegu i lodu, którego długość wynosi 500 lat drogi, a odgradza ono świat od żaru Piekła.

Każdą z Ziem i każde z Nieb zamieszkują niesamowite stworzenia, jednak i na tej Ziemi, którą zamieszkujemy, znajduje się wiele miejsc, o których nie śniło się najznamienitszym uczonym w piśmie. Na krańcach naszego świata leżą wyspy Waq Waq, których drzewa rodzą owoce podobne do kobiecych głów. Na północy Aleksander Wielki, zwany Dwurogim, wybudował mur, który oddziela nas od potwornych plemion Goga i Magoga. Wśród arabskich pustyń piach przykrył ruiny przeklętego Iramu, Miasta Kolumn. Gdzieś na świecie można też podobno odnaleźć studnię wody życia dającej człowiekowi nieśmiertelność. I nawet Mojżesz wyruszył kiedyś, by ją odnaleźć…

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego dowiecie się o legendarnych miejscach arabskiej mitologii, o tym, jak zbudowany jest wszechświat, oraz jakie tajemnice skrywają najodleglejsze krańce Ziemi.

Spotkanie potrwa około godziny. Dane do logowania otrzymasz mailowo po zapisie.

Spotkanie zostanie dodatkowo nagrane, a zapisane osoby otrzymają po spotkaniu link do nagrania.

Prowadzący

Mikołaj Godziszewski

!أهلا وسهلا Przygodę z językiem i kulturą arabską rozpocząłem, kiedy na swój kierunek studiów wybrałem arabistykę. Przychodziłem, nie wiedząc niczego o świecie arabskim, wychodziłem zaś zafascynowany jego kulturą, historią i literaturą. Podczas trzeciego roku nauki zafascynowałem się także kulturą Indii i równolegle z arabistycznymi studiami magisterskimi rozpocząłem studia z indologii. Aktualnie jestem na rocznym stypendium w Indonezji, gdzie uczę się języka indonezyjskiego i poznaję niezwykle zróżnicowaną kulturę Azji Południowo-Wschodniej.

Język arabski jest językiem wymagającym, ale zdecydowanie wartym nauczenia. Opiera się na innym sposobie myślenia o świecie, jest to jednak sposób bardzo precyzyjny i spójny. Znajomość klasycznej arabszczyzny nie tylko ułatwia dalszą naukę dialektów, którymi Arabowie posługują się na co dzień, ale daje również dostęp do wspaniałego dorobku arabskiej literatury, umożliwiając zapoznawanie się zarówno z tekstami współczesnymi, jak i wielowiekowymi manuskryptami.

Zobacz najbliższe kursy grupowe z języków:

Zapisz się

facebook linkedin twitter search-icon