Nauczanie grupowe Grupowo - dla rozpoczynających naukę
Lokalizacja Terminy Start Czas trwania Cena
online środy 19:00-20:30 8 maja 24h, 4 miesiące 390 + 390 + 390 zł
Szczegóły grupy

Kurs chińskiego online od podstaw: środy 19:00-20:30 od 8 maja

Jest to kurs od podstaw dla osób rozpoczynających naukę lub potrzebujących gruntownej powtórki po dłuższej przerwie w nauce.

Bezpłatna lekcja próbna – środa 10 kwietnia o godz. 19:00

Zapisz się na bezpłatną lekcję próbną. Udział w spotkaniu nie zobowiązuje do zapisu na kurs. Nie musisz również brać w niej udziału, żeby rozpocząć kurs (regularna nauka od podstaw rozpoczyna się dopiero na pierwszej lekcji kursu), ale to świetna okazja, żeby poznać lektora, używane przez nas materiały oraz wysłuchać ciekawych i praktycznych informacji o nauce tego języka.

Lektorem będzie Tomasz Misztal

Na imię mam Tomek, a po chińsku nazywam się 唐明軒 (唐明轩) Táng Míngxuān. Jestem studentem pierwszego roku studiów magisterskich w Zakładzie Sinologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie wcześniej ukończyłem studia licencjackie. Najbardziej interesującym mnie obszarem w ramach sinologii jest jej językoznawczy aspekt. Taką tematyką zajmowała się również moja praca licencjacka, w której opisywałem standaryzację zapisu języka minnan (jednego z języków chińskich) na Tajwanie. Język chiński ma opinię jednego z najtrudniejszych, a może i najtrudniejszego, języka na świecie. Jestem jednak przekonany, że nie musi tak być, a nauka chińszczyzny może być nie tylko przyjemnością, ale też wspaniałą przygodą intelektualną. Mam nadzieję, że uda mi się pomóc Państwu poznać ten pasjonujący język, który wyróżnia się na tle znanych nam języków europejskich.

PODSUMOWANIE KURSU

 • Forma kursu: kurs prowadzony w formie online
 • Grupa: 3-7 osób
 • Po zakończeniu możliwość kontynuacji na poziomie II
 • W cenie:
  – wszystkie materiały (wysyłamy mailowo),
  – nagrania ze wszystkich lekcji (dostępne również po zakończeniu kursu),
  – dedykowany zeszyt do nauki chińskiego (wysyłamy pocztą lub do paczkomatu),
  – zestaw fiszek (wysyłamy pocztą lub do paczkomatu),
  – dyplom dwujęzyczny na zakończenie (wysyłamy mailowo)
 • Płatność: jednorazowa 1090 zł lub trzy raty 390 zł + 390 zł + 390 zł
 • Termin płatności: 2 dni od daty rozpoczęcia (całość lub pierwsza rata)

 

JAK WYGLĄDA NAUKA ONLINE

Nauka odbywa się na specjalnej platformie internetowej, do której uczestnicy logują się przez przeglądarkę. Wszystkie lekcje prowadzone są na żywo przez lektora. Wszystkie spotkania są dodatkowo nagrywane, a ich zapis jest udostępniony uczestnikom po odbytej lekcji w następny dzień roboczy. W ten sposób można łatwo powtórzyć materiał lub nadrobić zaległości w przypadku nieobecności.

Słuchacze widzą zarówno lektora, jak i udostępnione przez niego materiały. Mają możliwość czynnego udziału przez zadawanie pytań i wykonywanie przygotowanych przez lektora ćwiczeń.

Podczas bezpłatnej lekcji próbnej będziesz miał okazję przekonać się, jak działa platforma.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ PODCZAS KURSU

 • pismo: opanowanie podstawowych zasad pisma chińskiego, umiejętność poprawnego pisania znaków, rozkładanie znaków na kreski oraz elementy składowe
 • fonetyka: poznanie transkrypcji pinyin, wprowadzenie do tonalności języka, nauka wymowy sylab, rozróżnienie spółgłosek zwykłych i przydechowych
 • gramatyka: szyk zdania z naciskiem na umiejscowienie orzeczenia i dopełnienia, podstawowe zaimki, partykuły gramatyczne, wprowadzenie do klasyfikatorów, opisywanie lokalizacji
 • słownictwo: artykuły codziennego użytku, podstawowe czasowniki, lokalizacje i miejsca, narodowości
 • umiejętności: przedstawianie się, prosta rozmowa z użyciem zwrotów grzecznościowych, zadawanie pytań z użyciem słów „czy”, „kto”, „czyj”, krótkie opowiedzenie o sobie
 • kultura: historia pisma chińskiego, różnice między pismem uproszczonym i tradycyjnym, informacje o zwyczajach współczesnych Chin
Żadna grupa Ci nie pasuje?
Nauczanie grupowe Grupowo - dla kontynuujących naukę
Wypełniasz krótki test poziomujący
Proponujemy Ci odpowiednią grupę
Odwiedzasz niezobowiązująco grupę na próbę
Jeśli grupa Ci odpowiada, kontynuujesz w niej naukę

Co prawda w tym momencie nie trwa żaden kurs na wyższym poziomie, ale zachęcany do zgłoszenia – staramy się tworzyć nowe grupy na bieżąco.

Nauczanie indywidualne Zajęcia indywidualne
Poziom Terminy Cena
dowolny do uzgodnienia 150 zł za 60 minut
Szczegóły grupy

Podczas zajęć indywidualnych lektor może się w pełni dostosować do Twoich potrzeb i tempa nauki. Zajęcia mogą się odbywać na dowolnym poziomie.

Nauka może się odbywać w trybie stacjonarnym w Warszawie (w naszej siedzibie) lub w trybie online.

Podczas zapisu prosimy o podanie swoich preferencji terminowych – w jakich dniach i przedziałach godzin mogłyby się odbywać lekcje. W miarę dostępności lektorów postaramy się złożyć propozycję zgodną z preferencjami Słuchacza.

Lekcje indywidualne sprzedajemy w pakietach po 10 godzin zegarowych. Prosimy o płatność jednorazową lub w dwóch ratach. Cena takiego pakietu to 1500 zł.

Istnieje możliwość wykupienia na początku tylko jednej lekcji (60 minut) w cenie 150 zł.

Nauczanie indywidualne Zajęcia w parach
Poziom Terminy Cena
dowolny do uzgodnienia 75 zł 60 minut (za osobę)
Szczegóły grupy

Podczas zajęć w parze lektor może się w pełni dostosować do Waszych potrzeb i tempa nauki. Zajęcia mogą się odbywać na dowolnym poziomie.

Propozycja nauki w parze jest skierowana do pary osób, które się znają (nie zapewniamy partnera/partnerki do nauki).

Nauka może się odbywać w trybie stacjonarnym w Warszawie (w naszej siedzibie) lub w trybie online.

Podczas zapisu prosimy o podanie swoich preferencji terminowych – w jakich dniach i przedziałach godzin mogłyby się odbywać lekcje. W miarę dostępności lektorów postaramy się złożyć propozycję zgodną z preferencjami Słuchacza.

Lekcje w parze sprzedajemy w pakietach po 10 godzin zegarowych. Prosimy o płatność jednorazową lub w dwóch ratach. Cena całkowita tego pakietu lekcji to 750 zł za osobę.

Istnieje możliwość wykupienia na początku tylko jednej lekcji (60 minut) w cenie 75 zł za osobę.

Chiny są najbardziej ludnym państwem na świecie i drugą pod względem wielkości gospodarką (po USA). Państwo Środka posiada długą tradycję państwowości sięgającą II tysiącleciu p.n.e. Na wielu etapach dziejów było znaczącym ośrodkiem cywilizacyjnym, który kształtował nie tylko historię zachodniej Azji, ale za sprawą chińskiego handlu, nauki i filozofii przyczynił się do rozwoju innych części świata. Współczesne Chiny są międzynarodową potęgą, której wpływy gospodarcze i polityczne jest widoczne na wszystkich kontynentach. Pomimo kontrowersji związanych z decyzjami władz chińskich w kwestii Tybetu czy brakiem poszanowania praw człowieka i swobód obywatelskich, Chiny są dowodem na formowanie się nowego porządku świata, w którym Pekin będzie odgrywać wkrótce kluczową rolę.

Język chiński, lub dokładniej standardowy język mandaryński, jest głównym językiem dla Chińczyków Han, którzy stanowią ponad 90% ludności Chin i są jednocześnie najliczniejszym narodem na świecie. Za sprawą migracji i kontaktów handlowych chiński rozprzestrzenił się w innych rejonach, głównie w Południowo-Wschodniej Azji, ale również w Europie i Ameryce Północnej. Do najbardziej rozpoznawalnych cech tego języka należy tonalność oraz forma zapisu – pismo chińskie. System znaków chińskich powstał ponad 7 tys. lat temu i został zaadoptowany przez wiele języków w regionie. Znajomość chińskiego to klucz do bogatej kultury tego kraju, lepszego zrozumienia przeszłości i dynamicznie zmieniającej się sytuacji obecnej. Warto pamiętać, że znajomość języków obcych nie jest powszechna w Chinach, dlatego prowadzenie kontaktów po chińsku może być czasami koniecznością.

Nauka chińskiego daje dużo satysfakcji, ponieważ już opanowanie podstaw i zdolność do prostej komunikacji jest rzadką umiejętnością  wśród Polaków. Poświęcenie swojego czasu na poznanie tego egzotycznego języka to bardzo dobra inwestycja na przyszłość, ponieważ zapotrzebowanie na osoby znające chiński będzie z pewnością stale rosnąć.

Język chiński

Rodzina języków chino-tybetańskich

Liczba użytkowników: ok. 1,2 mld

Język urzędowy w:

 • Chińska Republika Ludowa
 • Tajwan
 • Singapur
Łukasz Mrugała
język chiński
Łukasz Mrugała

Sinolog z wykształcenia i z pasji. Swą przygodę z językiem chińskim rozpocząłem już jako nastolatek zafascynowany sztukami walki, które praktykuję do dziś. Wiedzę na temat kultury Państwa Środka zgłębiałem podczas studiów w Zakładzie Sinologii Uniwersytetu Warszawskiego, których pierwszy etap poświęciłem chińskiej kinematografii, a drugi badaniom nad tradycyjnymi chińskimi wierzeniami. Dodatkowo brałem udział w kilku kursach językowych w Chinach oraz uczestniczyłem w rocznym programie stypendialnym Instytutu Konfucjusza na Zhejiang University w Hangzhou.

Życie zawodowe również od początku wiązałem z językiem chińskim. Pracowałem wielokrotnie jako przewodnik wycieczek oraz tłumacz podczas spotkań biznesowych, festiwali filmowych, oraz warsztatów poświęconych tradycyjnej chińskiej medycynie czy chińskim sztukom walki. Języka chińskiego uczę już prawie 10 lat, początkowo jako lektor w szkołach językowych, a następnie, podczas studiów doktoranckich, jako lektor uniwersytecki. Swoją karierę zawsze starałem się wiązać z popularyzowaniem kultury Chin – zarówno tradycyjnej, jak i współczesnej.

Często podkreślam, że chcąc bliżej poznać kulturę danego narodu, nieodzowne jest poznanie, choćby w podstawowym stopniu, języka jakim się posługuje. W przypadku Chin mamy oczywiście do czynienia z wieloma językami i dialektami, jednak wspólnym mianownikiem większości z nich jest pismo. Prócz oczywistego piękna chińskich znaków, zachwyca nas również fakt, że w każdym elemencie zawarte są setki, jak nie tysiące, lat historii. Dzięki temu nauka języka chińskiego przypomina studiowanie starożytnych run i mimo wysokiego poziomu jego skomplikowania, daje satysfakcję obcowania z czymś niemal magicznym. Poza tym, uważa się, że opanowując nowy język, zaczynamy także myśleć w nowy, nieznany nam wcześniej sposób, więc jeżeli pragniemy wykorzystać tę zasadę do poszerzania własnych horyzontów umysłowych, to nauka chińskiego wydaje się być idealnym wyborem.

Doświadczenie

 • studia licencjackie i magisterskie na kierunku sinologia, Wydział Orientalistyczny, UW
 • roczne stypendium Instytutu Konfucjusza na Zhejiang University w Hangzhou
 • praca w Szkole Języków Wschodnich UW, Centrum Tradycyjnej Medycyny Chińskiej Tong Ren Tang, wydawnictwie Tajfuny
 • tłumaczenia dla Warsaw Film Festival, Centrum Chińskiej Profilaktyki Zdrowia Yang Sheng, Fundacji Kręgi Sztuki w ramach festiwalu polskiej kultury i sztuki w Chinach, Akademii Chen Taiji Quan.
 • laureat konkursu na przekład literacki z języka chińskiego „Sinoprzekład”; autor przekładu opowiadania Su Tonga w Kamieniu  w lustrze – Antologii opowiadań chińskich XX i XIX wieku (PIW); autor przekładu trzech rozdziałów pozycji Chiny i Europa Środkowo-Wschodnia: Historia kontaktów literackich (Dialog); autor publikacji naukowej Wszystko we właściwym czasie – tradycyjny chiński kalendarz i almanach na łamach „Przeglądu Orientalistycznego”.

Znajomość języków

 • mandaryński: biegły
 • języki europejskie: angielski, hiszpański
Marta Kocełuch
język chiński
Marta Kocełuch

大家好! Mam na imię Marta, a moje chińskie imię to 米曼婷Mǐ Màntíng.

Od dwunastu lat uczę języka chińskiego. Chiny są moją pasją, a nauczanie języka chińskiego sprawia mi wielką radość.

Swoją przygodę z językiem chińskim zaczęłam na Uniwersytecie Warszawskim na studiach sinologicznych. Chęć poszerzania wiedzy zawiodła mnie na stosunki międzynarodowe o specjalności orientalnej na Uniwersytecie Łódzkim. Po drodze ukończyłam studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego, a całkiem niedawno studia podyplomowe Współczesne Chiny na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W międzyczasie dwukrotnie byłam na stypendium w Chinach – rok w Jinanie w prowincji Shandong oraz rok w Guiyangu w prowincji Guizhou.

Kocham podróże, a w szczególności fascynuje mnie Azja. Do tej pory udało mi się odwiedzić 12 chińskich prowincji oraz wiele państw regionu. Znajomość języka chińskiego bardzo ułatwiła mi życie w podróży. Chińczycy są wszędzie, a umiejętność posługiwania się tym językiem otwiera wiele możliwości.

Doświadczenie

 • sinologia, UW
 • stosunki międzynarodowe, specjalność orientalna, Uniwersytet Łódzki
 • roczny pobyt stypendialny, Shandong Normal University, Jinan, Chiny
 • roczny pobyt stypendialny, Guizhou University, Guiyang, Chiny
 • praktyki w Shinegood Museum, Xiamen, Chiny
 • studia podyplomowe przygotowanie pedagogiczne, Akademia Polonijna, Częstochowa
 • studia podyplomowe Współczesne Chiny, Uniwersytet Jagielloński
 • praca lektora języka chińskiego w szkołach językowych
 • praca nauczyciela akademickiego – nauczanie języka chińskiego oraz kultury Chin

Znajomość języków

 • język chiński: biegły
 • języki europejskie: angielski
Marta Mońko
język chiński
Marta Mońko

Cześć! 你好! Mam na imię Marta i jestem sinologiem. Ukończyłam filologię dalekowschodnią na Uniwersytecie Wrocławskim. Podczas studiów spędziłam pół roku na stypendium językowym na South China Normal University. Następnie ukończyłam studia magisterskie z zakresu nauczania języka chińskiego jako obcego na uczelni Zhejiang University. Ukończyłam także studia podyplomowe na Uniwersytecie Adama Mickiewicza z zakresu nauczania języka polskiego jako obcego.

Języki pasjonowały mnie od zawsze, uwielbiałam czytać i uczyć się nowych rzeczy. Moja przygoda z chińskim zaczęła się studiów, wybrałam sinologię, ponieważ chiński wydawał się tak bardzo odmienny i ciekawy. Postanowiłam podjąć wyzywanie, które stało się wspaniałą życiową przygodą.

Już w czasie studiów odnalazłam w sobie pasję do nauczania i właśnie z glottodydaktyką postanowiłam związać swoją przyszłość. Swoją pracę magisterską poświęciłam błędom polskich studentów uczących się języka chińskiego popełnianych w zakresie użycia partykuły 了. Mieszkając w Chinach uczyłam języka angielskiego dzieci i dorosłych, po powrocie do Polski zaczęłam udzielać prywatnych lekcji języka chińskiego dla Polaków oraz języka polskiego dla Chińczyków.

Pracuję także jako tłumacz, pomagałam w lokalizacji aplikacji do nauki języków (np. Hellotalk), tłumaczyłam wiele spotkań biznesowych oraz książkę „Historia uprawy ryżu w Chinach”. Regularnie współpracuję z Instytutem Konfucjusza organizując różne wydarzenia kulturalne. Odbyłam praktyki pisząc analizy dla Centrum Studiów Polska-Azja. Byłam także wolontariuszem podczas festiwalu Polish Circles of Art w Chinach, ściśle współpracowałam również z Centrum Badań nad Polską Ningbo University of Technology, zwłaszcza w zakresie organizacji Tygodnia Polskiego. W czasie studiów magisterskich byłam członkiem i tłumaczem koła naukowego International Tea Culture Club.

Nauka chińskiego to niesamowita przygoda, która pozwala spojrzeć na świat pod zupełnie innym kątem. To także wyjątkowa kultura, która nieustannie zachwyca.

Doświadczenie

 • filologia dalekowschodnia, Uniwersytet Wrocławski
 • stypendium językowe, South China Normal University
 • nauczanie języka chińskiego jako obcego, Zhejiang University
 • laureatka konkursu Most do Języka Chińskiego 2017 i 2018
 • tłumaczenia freelance chiński-polski-angielski
 • prywatne zajęcia językowe (chiński, angielski, polski jako obcy)

Znajomość języków

 • język chiński: biegły
 • język koreański: średniozaawansowany
 • języki europejskie: angielski
Tomasz Misztal
język chiński
Tomasz Misztal

你好! Na imię mam Tomek, a po chińsku nazywam się 唐明軒 (唐明轩) Táng Míngxuān. Jestem studentem pierwszego roku studiów magisterskich w Zakładzie Sinologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie wcześniej ukończyłem studia licencjackie. Ponadto w roku akademickim 2022/2023 odbyłem dziewięciomiesięczne stypendium językowe Huayu Enrichment Scholarship na Państwowym Uniwersytecie Zheng Chenggonga w Tajnanie na Tajwanie.
Najbardziej interesującym mnie obszarem w ramach sinologii jest jej językoznawczy aspekt. W szczególności jest to różnorodność chińszczyzny, w rzeczywistości składającej się z wielu języków i dialektów. Fascynują mnie również znaki chińskie, stanowiące jeden z najstarszych i najbardziej skomplikowanych systemów pisma na świecie. Taką tematyką zajmowała się również moja praca licencjacka, w której opisywałem standaryzację zapisu języka minnan (jednego z języków chińskich) na Tajwanie.

W powszechnym wyobrażeniu Chiny mają często dwojaki obraz. Z jednej strony kojarzą się z liczącą kilka tysięcy lat historią, starożytnymi myślicielami i filozofami czy charakterystyczną tradycyjną operą i malarstwem. Również wiele zjawisk kulturowych w innych państwach wschodnioazjatyckich, jak np. japońskie bonsai, mają swoje korzenie w cywilizacji chińskiej. Z drugiej strony Chiny są postrzegane jako państwo pełne miast z piętrzącymi się drapaczami chmur. Cechują się szybkim rozwojem gospodarczym i technicznym. Korporacje takie jak Huawei i Xiaomi znalazły sobie już wielu klientów również w Polsce. Choć pozornie przeciwne, w obu tych obrazach jest wiele prawdy, a nauka chińskiego z pewnością pomaga lepiej zrozumieć Chiny.

Język chiński ma opinię jednego z najtrudniejszych, a może i najtrudniejszego, języka na świecie. Jestem jednak przekonany, że nie musi tak być. Nauka chińszczyzny może być nie tylko przyjemnością, ale też wspaniałą przygodą intelektualną. Mam nadzieję, że uda mi się pomóc Państwu poznać ten pasjonujący język, który wyróżnia się na tle znanych nam języków europejskich.

Doświadczenie:

 • studia pierwszego stopnia na kierunku orientalistyka-sinologia, Wydział Orientalistyczny, UW
 • studia drugiego stopnia na kierunku orientalistyka-sinologia (w trakcie), Wydział Orientalistyczny, UW
 • stypendium Huayu Enrichment Scholarship w roku akademickim 2022/2023, Chinese Language Center, National Cheng Kung University
 • kursy przygotowujące do egzaminu TOCFL oraz kurs biznesowego języka chińskiego, Ośrodek Nauczania Języka Chińskiego HUAYU

Znajomość języków:

 • chiński (mandaryński): zaawansowany
 • klasyczny język chiński: średnio zaawansowany
 • języki europejskie: angielski, niemiecki, grecki
Miłosz Piątek
język chiński
Miłosz Piątek

大家好! Mam na imię Miłosz albo, jak nazywają mnie Chińczycy, 齐沐泽 (Qímùzé). Jestem absolwentem studiów azjatyckich – dalekowschodnich w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłem również roczny kurs języka chińskiego na Uniwersytecie w Changchun w chińskiej prowincji Jilin w ramach stypendium Instytutu Konfucjusza. Moje zainteresowanie językiem chińskim narodziło się w trakcie praktykowania chińskiej sztuki walki 咏春拳 (Yǒng chūn quán) . W czasie mojego pobytu w Chinach odbyłem wiele ciekawych podróży (północne Chiny, Rosja, Korea Północna) dzięki czemu udało mi się zgromadzić pokaźny zestaw doświadczeń kulturowych i językowych, którymi chętnie się podzielę :).

Na tym jednak nie poprzestaję, gdyż cały czas staram się rozwijać, uczyć nowych rzeczy oraz pogłębiać posiadaną już wiedzę. Oprócz doświadczenia w nauczaniu, jestem również tłumaczem języka chińskiego i pracuję przy dużych projektach budowlanych. Nauka języka chińskiego jest według mnie ciekawą przygodą ale też wielkim wyzwaniem, które warto podjąć.

Doświadczenie:

 • studia azjatyckie – dalekowschodnie, Uniwersytet Jagielloński
 • stypendium Instytutu Konfucjusza – Uniwersytet w Changchun (长春大学)
 • prywatne zajęcia językowe

Znajomość języków:

 • chiński: zaawansowany
 • języki europejskie: rosyjski
Ucz się od najlepszych

- nasi nauczyciele doskonale znają język i kulturę regionu oraz mają bogate doświadczenie dydaktyczne

Każdy poziom

- mamy duży wybór grup dla osób zupełnie początkujących, jak i tych zaawansowanych

Online lub stacjonarnie

- wybierz formę, która jest dla Ciebie najwygodniejsza

Kameralne grupy i indywidualne podejście do nauki

Najlepsi lektorzy i najwyższa jakość usług językowych

Masz pytania?
Potrzebujesz pomocy?

facebook linkedin twitter search-icon