Podstawowe zwroty po chińsku

Podstawowe zwroty po chińsku

W Chinach językiem chińskim posługuje się 995 milionów osób. Można go również spotkać w Singapurze, Hong Kongu i na Tajwanie. Pierwszym podstawowym zwrotem jest na pewno „nihao” (dzień dobry). Warto znać też słowa jak „xiexie” (dziękuję) czy „zaijian” (do widzenia).

Jakie znaczenia mają tureckie imiona i nazwiska?

Jakie znaczenia mają tureckie imiona i nazwiska?

Język turecki jest kopalnią inspirujących i pięknych imion. Znajdziemy wśród nich imiona jak Poranna Rosa, Nocne Marzenie czy Morska Bryza. Tureckie imiona mają pochodzenie m.in. arabskie, tureckie i perskie, jednak niektóre z nich po turecku mogą brzmieć dla Polaka śmiesznie, np. Burak czy Baran.

Chińskie tańce i ich charakterystyka

Chińskie tańce i ich charakterystyka

Na początku chiński taniec wykorzystywany był w różnych rytuałach mających np. przywołać deszcz. Później stał on się oczywiście formą rozrywki, nie tylko na dworze, ale i wśród ludu. Wykształciły się także różne style tańca: dworski, taniec smoka, lwa, z użyciem wachlarzy, szarf itp.

Czy Chiny zamieszkują wyłącznie Chińczycy? 

Czy Chiny zamieszkują wyłącznie Chińczycy? 

Termin Chińczycy odnosi się do największej grupy obywateli, czyli do Hanów, którzy stanowią blisko 92% społeczeństwa. Należy jednak pamiętać, że w Chinach mieszka aż 56 oficjalnie uznawanych narodowości. Wśród nich są między innymi Mandżurowie, Hui, Miao, Ujgurzy, Tybetańczycy, Nanajowie, Gaoshan..

Czy wiesz, że...
prowadzimy szkołę języków orientalnych?

Sytuacja polityczna i status quo Tajwanu

Sytuacja polityczna i status quo Tajwanu

W słowniku PWN pod hasłem „Tajwan” przeczytamy, że jest to „część Chin, będąca faktycznie niezależną republiką”. Sformułowanie to dość dobrze oddaje obecny status Tajwanu. Formalnie Republika Chińska nigdy nie ogłosiła własnej niepodległości, ale w praktyce działa jak osobne państwo.

Biznes w Chinach

Biznes w Chinach

Polskie firmy w Chinach, chcąc rozwijać się na lokalnym rynku, muszą brać pod uwagę panujące tam nie tylko przepisy prawa, ale też uwarunkowania kulturowe. Jednym z nich są relacje. Współpracujące strony muszą najpierw wypracować wspólną więź, aby rozpocząć ze sobą współpracę.

Języki w Chinach

Języki w Chinach

Można wyróżnić 7 głównych języki w Chinach, z których każdy posiadać może od kilku do kilkunastu poddialektów. Główne dialekty języka chińskiego to mandaryński, kantoński, wu, xiang, gan, min i hakka. Najpopularniejszym językiem w Chinach jest mandaryński, używany w edukacji czy mediach.

Tony w języku chińskim

Tony w języku chińskim

W języku chińskim istnieją 4 tony – płaski, wznoszący, opadająco-wznoszący, opadający oraz ton piąty, tzw. neutralny. Niektórzy uczący się języka chińskiego zakładają, że można mówić bez tonów. Otóż nie! Chcąc prowadzić efektywną komunikację w języku chińskim, trzeba tony słyszeć i wypowiadać.

Kultura arabska

Kultura arabska

Ucząc się jakiegokolwiek języka, jesteśmy zmuszeni poznać kulturę danego kraju czy regionu. Nie inaczej jest z językiem arabskim gdzie, aby zrozumieć wiele zagadnień, musisz zaznajomić się z ze światem arabskim. Czytając artykuł poznasz kilka podstawowych zagadnień.

Ucz się od najlepszych

- nasi nauczyciele doskonale znają język i kulturę regionu oraz mają bogate doświadczenie dydaktyczne

Każdy poziom

- mamy duży wybór grup dla osób zupełnie początkujących, jak i tych zaawansowanych

Online lub stacjonarnie

- wybierz formę, która jest dla Ciebie najwygodniejsza

Kameralne grupy i indywidualne podejście do nauki

Najlepsi lektorzy i najwyższa jakość usług językowych

facebook linkedin twitter search-icon