Rozwijaj swoje zainteresowania!
Ciekawe treści, konkursy, zaproszenia na spotkania (w Warszawie i online). Dołącz do nas!
Zapis na newsletter

Wyrażasz zgodę na przetwarzanie swojego adresu email w celu otrzymywania newslettera zgodnie z Polityką Prywatności: https://kierunek-wschod.pl/polityka


502904709BIURO@KIERUNEK-WSCHOD.PL WARYŃSKIEGO 9/42, WARSZAWA

JĘZYK HINDI

GRUPOWE

GRUPOWE

POZIOM I
POCZĄTKUJĄCY

 

TERMINY
CZWARTKI 19:00-21:00
24H, 12 TYGODNI

START
11.10.2018

CENA
840 ZŁ790 ZŁ

TERAZ TANIEJ

POZIOM II

TERMINY
PONIEDZIAŁKI 17:30-19
24H, 12 TYGODNI

START
13.08.2018

CENA
840 ZŁ
35 ZŁ/1H

POZIOM I POCZĄTKUJĄCY

TERMINY
CZWARTKI 19:00-21:00
24H, 3 MIESIĄCE

START

11.10.2018

CENA
840 ZŁ790 ZŁ

TERAZ TANIEJ!

POZIOM II

TERMINY
PONIEDZIAŁKI 17:30-19

24H, 4 MIESIĄCE

START
13.08.2018

CENA
840 ZŁ
35 ZŁ/1H

INDYWIDUALNE

INDYWIDUALNE

DOWOLNY
POZIOM

TERMINY
DO UZGODNIENIA

CENA
90 ZŁ / 60 MIN

DOWOLNY POZIOM

TERMINY
DO UZGODNIENIA

CENA
90 ZŁ / 60 MIN

W PARZE

W PARZE

DOWOLNY
POZIOM

TERMINY
DO UZGODNIENIA

CENA
50 ZŁ / 60 MIN
(ZA OSOBĘ)

DOWOLNY POZIOM

TERMINY
DO UZGODNIENIA

CENA
50 ZŁ / 60 MIN

Krzysztof

Krzysztof

KG

Studiował indologię i psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie przygotowuje pracę doktorską na Wydziale Orientalistycznym UW. Uczył hindi oraz urdu prywatnie i na zorganizowanych kursach. Uczestnik wielu konferencji oraz autor publikacji dotyczących Azji Południowej. Jego zainteresowania obejmują historię i kulturę Indii starożytnych, jak i problemy współczesnych Indii i Pakistanu. Za szczególnie ważne uważa zagadnienie edukacji i komunikacji międzykulturowej.

ikona

Miejsce zajęć w Szkole Kierunek Wschód jest mi bardzo "po drodze", godzina zajęć i częstotliwość OK. Nie musiałam też długo czekać na zebranie grupy. Nauka hindi okazała się prosta, chociaż czasami wyzwaniem jest znalezienie na nią czasu w tygodniu. Najbardziej lubię, gdy musimy sami dużo mówić podczas zajęć.

AGNIESZKA

 

ikona

Ukończyłam kurs podstawowy języka hindi prowadzony przez Krzyśka. Od pierwszych zajęć widać było, że język i kultura Indii to jest wielka pasja. Co więcej, potrafi się tą pasją dzielić! Nie dość, że dzięki niemu poznaliśmy podstawy języka, to dowiedzieliśmy się również wielu ciekawostek i zajęcia za każdym razem były przyjemnością i spełniły moje oczekiwania.

KASIA

 

ikona

Jestem zachwycona i zaskoczona, że tak szybko upłynął czas pierwszych zajęć. Jestem w pełni usatysfakcjonowana i pod wrażeniem ogromu wiedzy Krzysztofa, którą potrafi przekazać w przystępny i zrozumiały sposób.Uważam, że jest wyjątkowym nauczycielem, ma dar nauczania. Oczywiście jestem zainteresowana kontynuacją kursu. W miarę poznawania dewanagari mam potrzebę dowiadywania się coraz więcej. Mam nadzieję, że ta przygoda będzie trwać jeszcze długo.

ALEKSANDRA

 

ikona

Chwalę sobie dobry kontakt z lektorem Krzysztofem. Podoba mi się, że zapoznaje nas z szerszym kontekstem kulturowym i zachęca słuchaczy do samodzielnych wypowiedzi w hindi.

KRZYSZTOF

 

ikona

Planowałam rozpocząć naukę nowego języka, a że mam przyjaciół z Indii, zdecydowałam się na język hindi. Odpowiada mi, że lektor stosuje różne techniki: ćwiczenia z czytania, mówienia, słuchania i pisania. Zadawanie prac domowych bardzo pomaga regularnie mobilizować się do nauki. Podobają mi się ładnie przygotowane materiały dydaktyczne i urządzenie sali w Kierunek Wschód.

MARIA

 

POZIOM I
czwartki 19-21

daty zajęć

11.10

18.10

25.10

8.11

15.11

22.11

29.11

6.12

13.12

20.12

 3.1

10.1

JĘZYK HINDI

JĘZYK HINDI

hindi_-_maly

Posłuchaj

Rodzina języków indoeuropejskich

Liczba użytkowników: ok. 200 mln

Język urzędowy w:

 Indie

 

Indie są drugim państwem na świecie pod względem liczby ludności i wschodzącą potęgą gospodarczą. Jest to kraj zróżnicowany geograficznie, etnicznie, językowo i religijnie. Indie mają również bogatą historię – pierwsze królestwa nad brzegami Gangesu powstały już w V w. p.n.e. Zdecydowana większość mieszkańców jest wyznawcami hinduizmu, ale wśród obywateli Indii są też znaczące grupy muzułmanów, chrześcijan i sikhów. Kraj ten, za sprawą potencjału demograficznego, militarnego (posiada bombę atomową) i ekonomicznego, jest typowany do grupy przyszłych mocarstw, które będą wyznaczać kierunek światowej polityki.

Język hindi, pomimo odległości geograficznej, należy do tej samej rodziny co większość języków europejskich. Podobnie jak sanskryt, z którego się wywodzi, używa alfabetu dewanagari.  Znaki alfabetu są zapisywane od lewej do prawej i w większości posiadają charakterystyczną poziomą linię. Spośród języków oficjalnych Indii hindi ma najwięcej użytkowników, jest również wykorzystywany jako drugi język przez kolejne kilkaset milionów ludzi. Za sprawą migracji język ten rozpowszechnił się również w wielu rejonach wschodniej Afryki, Azji Południowo-Wschodniej oraz w miastach Wielkiej Brytanii i USA. Hindi jest również językiem filmów Bollywood, które zdobyły popularność na całym świecie.

Nauka hindi z pewnością poszerzy Wasze horyzonty – wszystko jedno, czy jesteście entuzjastami Indii i ich kultury, czy dopiero chcielibyście się dowiedzieć czegoś o tym kraju. Za sprawą znajomości języka będziecie mieli możliwość wglądu w życie tego fascynującego państwa, zarówno podczas podroży, jak i na odległość. Pomimo rozpowszechnienia angielskiego wśród mieszkańców Indii, prowadzenie kontaktu w ich języku ojczystym doda nam prestiżu i otworzy każde drzwi.

 

to top button