Rozwijaj swoje zainteresowania!
Ciekawe treści, konkursy, zaproszenia na spotkania (w Warszawie i online). Dołącz do nas!
Zapis na newsletter

Wyrażasz zgodę na przetwarzanie swojego adresu email w celu otrzymywania newslettera zgodnie z Polityką Prywatności: https://kierunek-wschod.pl/polityka


502904709BIURO@KIERUNEK-WSCHOD.PL WARYŃSKIEGO 9/42, WARSZAWA

JĘZYK HEBRAJSKI

GRUPOWE

GRUPOWE

POZIOM I
POCZĄTKUJĄCY

TERMINY
ŚRODY 19-21
24H, 12 TYGODNI

START
19.09.2018

CENA
800 ZŁ 750 ZŁ TERAZ TANIEJ!

POZIOM II

TERMINY
PONIEDZIAŁKI 19-21
24H, 12 TYGODNI

START
03.09.2018
 

CENA
800 ZŁ, 33 ZŁ/1H

POZIOM IV

TERMINY
PONIEDZIAŁKI 19-21
24H, 12 TYGODNI

START
10.09.2018

CENA
800 ZŁ, 33 ZŁ/1H

POZIOM I POCZĄTKUJĄCY

TERMINY
ŚRODY 19-21
24H, 12 TYGODNI

START
19.09.2018

CENA
800 ZŁ 750 ZŁ
TERAZ TANIEJ!

POZIOM II

TERMINY
PONIEDZIAŁKI 19-21

START
03.09.2018

CENA

800 ZŁ

33 ZŁ/H

POZIOM IV

TERMINY
PONIEDZIAŁKI 19-21

START
10.09.2018

CENA

800 ZŁ, 33 ZŁ/1H

INDYWIDUALNE

INDYWIDUALNE

DOWOLNY
POZIOM

TERMINY
DO UZGODNIENIA

CENA
90 ZŁ / 60 MIN

DOWOLNY POZIOM

TERMINY
DO UZGODNIENIA

CENA
90 ZŁ / 60 MIN

W PARZE

W PARZE

DOWOLNY
POZIOM

TERMINY
DO UZGODNIENIA

CENA
50 ZŁ / 60 MIN
(ZA OSOBĘ)

DOWOLNY POZIOM

TERMINY
DO UZGODNIENIA

CENA
50 ZŁ / 60 MIN

JĘZYK HEBRAJSKI

JĘZYK HEBRAJSKI

hebrajski_-_maly

Posłuchaj

Rodzina języków semickich

Liczba użytkowników: ok. 7 mln

Język urzędowy w:

 Izrael

 

Izrael jest niewielkim państwem położonym na Bliskim Wschodzie. Od czasu powstania w 1948 roku budzi wiele kontrowersji na całym świecie, szczególnie w państwach arabskich i muzułmańskich. Współczesny Izrael odwołuje się do dziedzictwa i długiej historii narodu żydowskiego. Niezależnie od stanowiska wobec konfliktu izraelsko-palestyńskiego łatwo zgodzić się, że Izrael zajmuje istotne miejsce na geopolitycznej mapie regionu. Pod wieloma względami jest to państwo kontrastów. Jerozolima jest domem dla licznej społeczności ortodoksyjnych Żydów, a Tel Awiw słynie z liberalizmu klasy średniej. Terytoria okupowane przez administrację izraelską i stałe napięcia na granicach kontrastują z wewnętrznym spokojem, dobrobytem mieszkańców i dynamicznie rozwijającą się gospodarką. W Izraelu znajdują się święte miejsca trzech największych religii monoteistycznych: chrześcijaństwa, judaizmu i islamu.

Język hebrajski, urzędowy język Izraela, jest historyczną kontynuacją biblijnego hebrajskiego, który w XIX w. został zmodernizowany i w nowej formie przywrócony do życia. Pomimo semickiego pochodzenia języka hebrajskiego, jego współczesna wersja ma kilka ważnych elementów zaczerpniętych z języków słowiańskich – m.in. składnia hebrajskiego jest identyczna jak w polskim. Oprócz współczesnego hebrajskiego, używanego do codziennej komunikacji, w mediach, kulturze masowej i literaturze, warto pamiętać o jego historycznej funkcji. W tym języku powstał Stary Testament. Pozostał on również językiem liturgicznym judaizmu dla Żydów żyjących w diasporze. Inskrypcje i zabytki językowe zapisane w alfabecie hebrajskim można do dziś znaleźć w wielu zakątkach świata, również w Polsce, gdzie od 2005 roku hebrajski jest oficjalnie uznanym językiem mniejszości narodowej.

Nauka hebrajskiego umożliwi poznanie bogatej historii i kultury Żydów. Znajomość hebrajskiego to klucz do spisanej tradycji judaizmu i korzeni chrześcijaństwa. Zapraszamy na kurs, który przybliży Wam świat języka hebrajskiego – zarówno ten współczesny, odległy geograficznie, jak i bliższy nam, ale będący już historią.

Julita

Julita

jw

Absolwentka hebraistyki w Wyższej Szkole Filologii Hebrajskiej w Toruniu oraz na Wydziale Orientalistycznym UW. Lektorka języka hebrajskiego. Prowadzi zajęcia prywatne oraz grupowe. Swoje umiejętności językowe doskonaliła podczas wyjazdu na Uniwersytet w Hajfie w ramach stypendium Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela. Interesuje się judaizmem, literaturą rabiniczną oraz nauką o języku hebrajskim.

Agata

Agata

zdjecie

Absolwentka studiów magisterskich w Instytucie Hebraistyki w ramach Studiów Międzywydziałowych (MISH) UW. Poprzedni rok akademicki spędziła doskonaląc umiejętności językowe podczas Stypendium Rządu Izraelskiego na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie . Posiada doświadczenie w prowadzeniu indywidualnych i grupowych zajęć języka hebrajskiego, zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi.

Oprócz nauki języków jej pasją jest wycinanie i tradycyjna wycinanka żydowska. Współpracuje z instytucjami kulturalnymi, prowadząc warsztaty artystyczne i językowe związane z kulturą żydowską i współczesnym Izraelem. Pracę magisterską pisze na temat współczesnych artystów izraelskich, tworzących techniką wycinania w papierze.

Piotr

Piotr

zdjecie strona

Student III roku hebraistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W Izraelu bywał wielokrotnie, jako wolontariusz w kibucu, jako au pair u izraelskiej rodziny, ostatnio również jako student na Uniwersytecie w Tel Awiwie, gdzie ukończył egzamin językowy ptor. Jego zainteresowania to historia, kultura i społeczeństwo współczesnego Izraela.

ikona

Nauka jęz. hebrajskiego w trybie indywidualnym z lektorką Julitą to prawdziwa przyjemność. To bardzo kompetentna, przygotowana metodycznie młoda Osoba, sprawiająca, że nauka jest bardzo efektywna, a jednocześnie nie można się w trakcie zajęć nudzić. Polecam zarówno lektorkę, jak i Centrum Językowe Kierunek Wschód jako kompetentnych, profesjonalnych partnerów.

Zbigniew B.

 

ikona

Bardzo cenie klarowny sposób tłumaczenia p. Agaty i fakt, że lekcja nie 'rozłaziła się'. Żadne sprawy organizacyjne albo pogawędki po polsku nie rozbijały zajęć. Kontakty z sekretariatem Kierunek Wschód (mailowe) też bardzo profesjonalne :). Podręcznik jest bardzo dobrze opracowany dydaktycznie, a prowadząca bardzo jasno przekazuje materiał. Fajnie, że zrobiliśmy poza podręcznikiem kilka piosenek! Naprawdę nauczyłam się czytać po hebrajsku - to mnie najbardziej zaskoczyło po pierwszym etapie kursu (bardzo miło). 

Dominika M.

 

ikona

W Państwa szkole jest naprawdę miła atmosfera. Pani Julita prowadzi zajęcia w sposób niezwykle kompetentny i ciekawy.
Doceniam również tak prozaiczne rzeczy, jak chociażby możliwość zrobienia sobie kawy - niby drobnostka - ale liczy się gest, czy też umożliwienie dalszej nauki w grupie - pomimo rezygnacji z kursu jednego z kolegów.
Myślę, że nauka języków orientalnych - poza przypadkami konieczności zawodowych - jest, tak jak w moim przypadku nauka hebrajskiego,  nową pasją, a jak to z pasjami bywa dają one dużo satysfakcji i przyjemności. Nic nie ujmując językom "zwykłym"  znać  tych języków nie trzeba koniecznie, czy też nie  "nie wypada" ich  nie znać, a zatem satysfakcja większa, że robi się coś naprawdę dla siebie, czego się koniecznie nie musi. Uczy to także oczywiście pokory i tolerancji.

Dariusz

 

ikona

Od jakiegoś czasu uczę się hebrajskiego biblijnego (na kursach na UW) i chciałam też poznać hebrajski współczesny. Współpracę ze szkołą Kierunek Wschód oceniam jako bardzo dobrą. Cieszę się, że nie było problemów z kontynuacją nauki, mimo iż nie zebrała się minimalna 4-osobowa grupa chętnych na kurs. Podczas nauki najbardziej ciekawią mnie różnice i podobieństwa pomiędzy hebrajskim współczesnym i biblijnym. Zamęczam tym Panią Julitę ;). Zajęcia bardzo mi się podobają. Zwłaszcza to, że idziemy zgodnie z podręcznikiem, który jest tak skonstruowany, że ciągle powtarza się to, czego nauczyliśmy się wcześniej. Dzięki temu nie trzeba ślęczeć samemu i w kółko powtarzać słówek. Dlaczego warto się uczyć języków orientalnych? Skoro granice naszego języka oznaczają granice naszego świata, to warto ten świat poszerzać poznając nowe języki.

Katarzyna C.

 

ikona

Rozpoczęłam naukę hebrajskiego z powodu zainteresowania kulturą żydowską i językoznawstwem. Poznawanie tego języka było trudne, ale lekcje są i były bardzo przyjemnym oderwaniem od codziennych trosk. W kontakcie ze szkołą najbardziej cenię szybkość i łatwość kontaktu. Jestem zadowolona ze współpracy z naszą wspaniałą lektorką - p. Julitą, która jest zawsze doskonale przygotowana i prowadzi zajęcia w ciekawy sposób. Bardzo lubię rozmówki, samodzielne pisanie zdań, przepytywanie ze słówek. Wszelkie zagadnienia gramatyczne są systematycznie utrwalane podczas lekcji. Uważam, że warto się uczyć języków orientalnych, bo rozwijają horyzonty i są cennym punktem w CV mówiącym o tym, że nie jesteśmy ludźmi leniwymi.

Iwona S.

 

POZIOM I
PON, ŚR 19-21

daty zajęć

11.07

16.07

18.07

23.07

25.07

30.07

01.08

06.08

08.08

13.08

20.08

22.08

POZIOM II
CZW 17:30-19:00

data zajęć

05.07

12.07

19.07

26.07

02.08

09.08

16.08

23.08

30.08

06.09

13.09

20.09

27.09

04.10

11.10

18.10

to top button