Nauczanie grupowe Grupowo - dla rozpoczynających naukę
Lokalizacja Terminy Start Czas trwania Cena
online wtorki 19:00-20:30 4 czerwca 24h, 4 miesiące 390+390+390 zł
Szczegóły grupy

kurs perskiego online od podstaw: wtorki 19:00:20:30 od 4 czerwca

Jest to kurs od podstaw dla osób rozpoczynających naukę lub potrzebujących gruntownej powtórki po dłuższej przerwie w nauce.

Bezpłatna lekcja próbna – wtorek 28 maja o godz. 19:00

Zapisz się na bezpłatną lekcję próbną. Udział w spotkaniu nie zobowiązuje do zapisu na kurs. Nie musisz również brać w niej udziału, żeby rozpocząć kurs (regularna nauka od podstaw rozpoczyna się dopiero na pierwszej lekcji kursu), ale to świetna okazja, żeby poznać lektora, używane przez nas materiały oraz wysłuchać ciekawych i praktycznych informacji o nauce tego języka.

Lektorem będzie Małgorzata Wróblewska

Iranistka, tłumacz i lektor języka perskiego. Absolwentka Wydziału Orientalistycznego UW, doktorantka. Od lat uczy tego języka i prowadzi spotkania popularyzujące wiedzę o kulturze Iranu. W Iranie była kilkanaście razy (prywatnie, zawodowo i naukowo).

PODSUMOWANIE KURSU

 • Forma kursu: kurs prowadzony w formie online
 • Grupa: 3-8 osób
 • Po zakończeniu możliwość kontynuacji
 • W cenie:
  – wszystkie materiały (wysyłamy mailowo),
  – nagrania ze wszystkich lekcji (dostępne również po zakończeniu kursu),
  – dedykowany zeszyt do nauki perskiego (wysyłamy pocztą/paczkomatem),
  – dyplom dwujęzyczny na zakończenie (wysyłamy mailowo)
 • Płatność: jednorazowa 1090 zł lub trzy raty 390 zł + 390 zł + 390 zł
 • Termin płatności: 2 dni od daty rozpoczęcia (całość lub pierwsza rata)

JAK WYGLĄDA NAUKA ONLINE

Nauka odbywa się na specjalnej platformie internetowej, do której uczestnicy logują się przez przeglądarkę. Wszystkie lekcje prowadzone są na żywo przez lektora. Wszystkie spotkania są dodatkowo nagrywane, a ich zapis jest udostępniony uczestnikom po odbytej lekcji w następny dzień roboczy. W ten sposób można łatwo powtórzyć materiał lub nadrobić zaległości w przypadku nieobecności.

Słuchacze widzą zarówno lektora, jak i udostępnione przez niego materiały. Mają możliwość czynnego udziału przez zadawanie pytań i wykonywanie przygotowanych przez lektora ćwiczeń.

Podczas bezpłatnej lekcji próbnej będziesz miał okazję przekonać się, jak działa platforma.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ PODCZAS KURSU

 • pismo: poznanie alfabetu perskiego, zapis samogłosek
 • fonetyka: nauka wymowy i rozróżniania dźwięków perskich
 • gramatyka: konstrukcja ezafetowa, liczba mnoga, zaimki osobowe i wskazujące, dzierżawczość, liczebniki porządkowe, pytania: „kto/co/jak/gdzie”, czasownik „być”, „mieć”, czas przeszły, czas teraźniejszy
 • słownictwo: rodzina, podstawowe zawody, powitania i pożegnania, kraje i narodowości, kontynenty i kierunki geograficzne, pytania o samopoczucie, pochodzenie, narodowość, zamieszkanie, podstawowe obiekty i przymiotniki, opis osoby, miejsca, dnia
 • umiejętności: przedstawianie się, zwroty grzecznościowe, formułowanie pytań i odpowiedzi, opisywanie obiektów, osób i miejsc, krótka opowieść o swoim dniu
 • kultura: perski savoire-vivre, informacje o podstawowych święta i tradycjach irańskich, zasady powitań i pożegnań, turystyczne informacje o Iranie
Żadna grupa Ci nie pasuje?
Nauczanie grupowe Grupowo - dla kontynuujących naukę
Wypełniasz krótki test poziomujący
Proponujemy Ci odpowiednią grupę
Odwiedzasz niezobowiązująco grupę na próbę
Jeśli grupa Ci odpowiada, kontynuujesz w niej naukę

Aktualnie uczy się 6 grup z języka perskiego na różnych poziomach.

Do każdej z nich można dołączyć w dowolnym momencie i zapłacić jedynie za zajęcia, które pozostały do końca kursu.

Nauczanie indywidualne Zajęcia indywidualne
Poziom Terminy Cena
dowolny do uzgodnienia 130 zł za 60 minut
Szczegóły grupy

Podczas zajęć indywidualnych lektor może się w pełni dostosować do Twoich potrzeb i tempa nauki. Zajęcia mogą się odbywać na dowolnym poziomie.

Nauka może się odbywać w trybie stacjonarnym w Warszawie (w naszej siedzibie) lub w trybie online.

Podczas zapisu prosimy o podanie swoich preferencji terminowych – w jakich dniach i przedziałach godzin mogłyby się odbywać lekcje. W miarę dostępności lektorów postaramy się złożyć propozycję zgodną z preferencjami Słuchacza.

Lekcje indywidualne sprzedajemy w pakietach po 10 godzin zegarowych. Prosimy o płatność jednorazową lub w dwóch ratach. Cena takiego pakietu to 1300 zł.

Istnieje możliwość wykupienia na początku tylko jednej lekcji (60 minut) w cenie 130 zł.

Nauczanie indywidualne Zajęcia w parach
Poziom Terminy Cena
dowolny do uzgodnienia 65 zł 60 minut (za osobę)
Szczegóły grupy

Podczas zajęć w parze lektor może się w pełni dostosować do Waszych potrzeb i tempa nauki. Zajęcia mogą się odbywać na dowolnym poziomie.

Propozycja nauki w parze jest skierowana do pary osób, które się znają (nie zapewniamy partnera/partnerki do nauki).

Nauka może się odbywać w trybie stacjonarnym w Warszawie (w naszej siedzibie) lub w trybie online.

Podczas zapisu prosimy o podanie swoich preferencji terminowych – w jakich dniach i przedziałach godzin mogłyby się odbywać lekcje. W miarę dostępności lektorów postaramy się złożyć propozycję zgodną z preferencjami Słuchacza.

Lekcje w parze sprzedajemy w pakietach po 10 godzin zegarowych. Prosimy o płatność jednorazową lub w dwóch ratach. Cena całkowita tego pakietu lekcji to 650 zł za osobę.

Istnieje możliwość wykupienia na początku tylko jednej lekcji (60 minut) w cenie 65 zł za osobę.

Iran, do 1935 roku nazywany Persją, jest jednym z najstarszych ośrodków państwowych w tej części świata. Jego historia sięga I tysiąclecia p.n.e., a ziemie należące do władców z Wyżyny Irańskiej rozciągały się kiedyś od Egiptu po dolinę Indusu. Współczesny Iran to spadkobierca bogatej kultury wielu religii i ludów. Jednocześnie państwo to aspiruje do roli lokalnego lidera politycznego. Jest rządzone przez duchownych, którzy od lat rzucają wyzwanie Zachodowi. Iran to kraj kontrastów – religijnego konserwatyzmu, ale również potencjału gospodarczego i ludnościowego, który pcha jego społeczeństwo w stronę nowoczesności.

Język perski należy do rodziny indoeuropejskiej i  wykazuje wiele podobieństw do większości języków używanych w Europie. Nie posiada dźwięków, które byłyby trudne do wymówienia dla Europejczyków. Perski charakteryzuje się swoistą melodią i w opinii wielu brzmi delikatnie i przyjemnie dla ucha. Język ten zapisywany jest nieznacznie zmodyfikowanym alfabetem arabskim. Jego gramatyka nie jest skomplikowana i pozwala na szybkie opanowanie podstaw. W różnie nazywanych, ale bliźniaczo podobnych do siebie wersjach, perski jest używany również w Afganistanie, Tadżykistanie i Uzbekistanie. W języku perskim powstają produkcje irańskiego kina, które swoim urokiem zdobyło wielu miłośników na całym świecie. Jest to również język bogatej literatury – Persowie byli przez wieki intelektualną elitą Bliskiego Wschodu. Na szczególną uwagę zasługuje niezwykła poezja. Jej przykładem może być twórczość Rumiego – perskojęzycznego mistyka, którego dzieła napisane w XIII w. podbijają serca współczesnych czytelników.

Nauka perskiego pozwoli Wam zbliżyć się do kultury, historii i polityki Iranu. Język jest kluczem do poznania i zrozumienia mieszkańców tego fascynującego kraju. Spróbuj, a przekonasz się, że nauka perskiego jest nie tylko przyjemna, ale również prostsza niż się wydaje!

Język perski

Rodzina języków indoeuropejskich

Liczba użytkowników: ok. 50 mln

Język urzędowy w:

 • Iran
 • Afganistan
 • Tadżykistan
Małgorzata Wróblewska
język perski
Małgorzata Wróblewska

Moje uczucie do Iranu zaczęło się wraz z pierwszym kontaktem z poezją perską, najpierw tłumaczeniami, a później już w oryginale. Jednakże, po wizycie w tym pięknym kraju, wiedziałam już, że będzie to przygoda na całe życie. Iran ma w sobie naprawdę wiele do odkrycia i choć odkrywam go od wielu lat, to nadal czuję, że jeszcze wiele przede mną. Pewnie dlatego, jeszcze na studiach magisterskich, zdecydowałam się na roczny wyjazd naukowy, na którym miałam okazję na miejscu popracować nad szlifowaniem języka i literaturą perską. To dało mi nową energię, którą postanowiłam wykorzystać zaczynając studia doktoranckie.

Do Iranu starałam się jeździć rokrocznie, dzięki temu odwiedziłam ten kraj już kilkanaście razy. Na początku, były to wyjazdy naukowe i turystyczne, a z czasem również zawodowe, kiedy zaczęłam pracować jako tłumacz. Już na studiach doktoranckich zaczęłam się bardziej  interesować także Afganistanem i Tadżykistanem, a swoją wiedzę teoretyczną poszerzyłam podczas pobytu studyjnego w Afganistanie. Do nabrania większej biegłości językowej, przyczyniła się na pewno również moja praca z obywatelami Afganistanu i Tadżykistanu na rzecz Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Oprócz ciągłego rozwoju własnego, występów propagujących kulturę perską oraz udziału w konferencjach, postanowiłam podzielić się swoją wiedzą także z innymi.

Już na pierwszych praktykach studenckich, podczas pracy ze studentami, zauważyłam, że nauczanie języka perskiego, a także kultury perskiej sprawia mi niemałą przyjemność. Mam kilka takich swoich ulubionych momentów: pierwszy to ten, kiedy moi słuchacze sami zaczynają zapisywać swoje własne zdania, następny – to ten, kiedy opowiadają mi, o tym jak wyczytali coś ciekawego na perskojęzycznym blogu albo jak świetnie rozmawiało im się po persku przy herbacie na bazarze w Szirazie, a w końcu to te nasze dyskusje na wszelkie tematy po persku i ta zawsze towarzysząca im nutka niedowierzania, że „serio – ja to powiedziałam/em po persku?”:)

Uczeniem perskiego zajmuję się od ponad dziesięciu lat, oprócz nauczania samego języka, staram się też wplatać moim słuchaczom elementy kultury tego kraju, żeby nie tylko potrafili przeczytać i powiedzieć coś po persku, ale także, żeby czuli się swobodnie odwiedzając ten piękny kraj. Moje zainteresowania obejmują perską literaturę klasyczną i współczesną, ale także zagadnienia społeczne i szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Swoją wiedzą, w także w tym zakresie, chętnie dzielę się z naszymi słuchaczami.

Iran, tak jak już wspomniałam, to niezwykle ciekawy kraj, w którym każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Nie znam nikogo, kto raz odwiedziwszy Iran, nie zdecydowałby się na ponowną wizytę. Niektórych zachęca historia, niektórych architektura, dla niektórych ważna jest przyroda i różnorodność, wszyscy jednak zgadzają się, że najwspanialsi w Iranie są ludzie, a perski to z pewnością klucz do ich serc.

Język perski jest prosty, a ponieważ dodatkowo jest to język indoeuropejski, to występuje w nim bardzo wiele podobieństw do języków nam znanych. Osobiście, zawsze lubię obserwować jaką radość sprawia słuchaczom odkrywanie tych podobieństw, a także to jak intuicyjnie czasami coś wypowiadają i okazuje się, że mają rację.

Każda nowa grupa i każdy nowy słuchacz to także nowe wyzwanie dla mnie i zawsze bardzo się cieszę, że mogę być Waszym przewodnikiem w tej interesującej podróży.

Doświadczenie

 • studia magisterskie – Kulturoznawstwo – Iranistyka, Wydział Orientalistyczny, UW
 • studia magisterskie – Bezpieczeństwo Wewnętrzne, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, UW
 • studia doktoranckie – Orientalistyka – Iranistyka, UW
 • roczne stypendium naukowe na Uniwersytecie Teherańskim w Instytucie Dehkhoda – Język i Literatura Perska
 • praca na Wydziale Orientalistycznym UW
 • tłumaczenia dla Urzędu do Spraw Cudzoziemców, Straży Granicznej, Krajowej Izby Gospodarczej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, sądów, policji
 • wyjazdy naukowe Erasmus+ do Izraela, Jordanii, Iranu i Palestyny

Znajomość języków

 • perski: biegły
 • dari: biegły
 • tadżycki: zaawansowany
 • arabski: podstawowy
 • języki europejskie: angielski, niemiecki

Magdalena z Warszawy

uczy się z nami perskiego od kwietnia 2020, rozpoczynała naukę od zera

Dorota z Niechanowa

uczy się z nami perskiego od kwietnia 2020, rozpoczynała naukę od zera

 

Ucz się od najlepszych

- nasi nauczyciele doskonale znają język i kulturę regionu oraz mają bogate doświadczenie dydaktyczne

Każdy poziom

- mamy duży wybór grup dla osób zupełnie początkujących, jak i tych zaawansowanych

Online lub stacjonarnie

- wybierz formę, która jest dla Ciebie najwygodniejsza

Kameralne grupy i indywidualne podejście do nauki

Najlepsi lektorzy i najwyższa jakość usług językowych

Masz pytania?
Potrzebujesz pomocy?

facebook linkedin twitter search-icon