Nauczanie grupowe Grupowo - dla rozpoczynających naukę
Język Lokalizacja Terminy Start Czas trwania Cena
japoński online środy 18:30-20:00 - dla 14+ i pełnoletnich 8 maja 24h, 4 miesiące 390 zł + 390 zł + 390 zł
Szczegóły grupy

kurs japońskiego online od podstaw: środy 18:30-20:00 od 8 maja

kurs dedykowany dla 14+ i pełnoletnich

Jest to kurs od podstaw dla osób rozpoczynających naukę lub potrzebujących gruntownej powtórki po dłuższej przerwie w nauce.

Bezpłatna lekcja próbna – środa 24 kwietnia o godz. 18:30

Zapisz się na bezpłatną lekcję próbną. Udział w spotkaniu nie zobowiązuje do zapisu na kurs. Nie musisz również brać w niej udziału, żeby rozpocząć kurs (regularna nauka od podstaw rozpoczyna się dopiero na pierwszej lekcji kursu), ale to świetna okazja, żeby poznać lektora, używane przez nas materiały oraz wysłuchać ciekawych i praktycznych informacji o nauce tego języka.

Lektorem będzie Karolina Kącka

Jestem studentką japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego i podróżnikiem po Japonii. Jako lektor specjalizuję się głównie w pracy z dziećmi. Bazując na dotychczas zebranych doświadczeniach w nauce języka, dzieci mają znacznie różne potrzeby od dorosłych. Obecnie uczę w kilku szkołach językowych a w wakacje jeżdżę na obozy by uczyć japońskiego i różnych kulturowych zagadnień w lekkiej atmosferze. Na zajęciach wprowadzam elementy kulturowe odnoszące się do omawianego materiału oraz różne anegdotki ze studiów i własnych doświadczeń, które pozwolą lepiej zapamiętać nowe słówka i konstrukcje gramatyczne. I zadaję anime w ramach pracy domowej 😉

PODSUMOWANIE KURSU

 • Forma kursu: kurs prowadzony w formie online
 • Grupa: 3-7 osób
 • Po zakończeniu możliwość kontynuacji na poziomie II
 • W cenie:
  – wszystkie materiały (wysyłamy mailowo),
  – nagrania ze wszystkich lekcji (dostępne również po zakończeniu kursu),
  – dedykowany zeszyt do nauki japońskiego (wysyłamy pocztą),
  – zestaw fiszek (wysyłamy pocztą),
  – dyplom dwujęzyczny na zakończenie (wysyłamy mailowo)
 • Płatność: jednorazowa 1090 zł lub trzy raty 390 zł + 390 + 390 zł
 • Termin płatności: 2 dni od daty rozpoczęcia (całość lub pierwsza rata)

 

JAK WYGLĄDA NAUKA ONLINE

Nauka odbywa się na specjalnej platformie internetowej, do której uczestnicy logują się przez przeglądarkę. Wszystkie lekcje prowadzone są na żywo przez lektora. Wszystkie spotkania są dodatkowo nagrywane, a ich zapis jest udostępniony uczestnikom po odbytej lekcji w następny dzień roboczy. W ten sposób można łatwo powtórzyć materiał lub nadrobić zaległości w przypadku nieobecności.

Słuchacze widzą zarówno lektora, jak i udostępnione przez niego materiały. Mają możliwość czynnego udziału przez zadawanie pytań i wykonywanie przygotowanych przez lektora ćwiczeń.

Podczas bezpłatnej lekcji próbnej będziesz miał okazję przekonać się, jak działa platforma.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ PODCZAS KURSU

 • pismo: poznanie sylabariuszy hiragana i katakana, poznanie podstawowych znaków kanji, zapis znaków japońskich zgodnie z zasadami pisma (kolejność i kierunek stawiania kresek), informacje ogólne o stylach pisma
 • fonetyka: poznanie transkrypcji Hepburna, nauka wymowy i rozróżniania dźwięków, wyjątki w wymowie
 • gramatyka: liczebniki, podstawowe partykuły, poznanie i-przymiotników i na-przymiotników oraz ich odmiana, odmiana czasowników przez czasy, umiejscowienie przedmiotów, podanie lokalizacji
 • słownictwo: powitania i pożegnania, przedmioty codziennego użytku, przymiotniki i czasowniki, szkoła, podstawowe zawody, rodzina
 • umiejętności: przedstawianie się, zwroty grzecznościowe, formułowanie pytań i odpowiedzi o podstawowe informacje, opisywanie obiektów
 • kultura: rola pisma japońskiego i kaligrafii, etykieta japońska, informacje o języku honoryfikatywnym – keigo, zwyczaje japońskie, elementy slangu
Żadna grupa Ci nie pasuje?
Nauczanie grupowe Grupowo - dla kontynuujących naukę
Wypełniasz krótki test poziomujący
Proponujemy Ci odpowiednią grupę
Odwiedzasz niezobowiązująco grupę na próbę
Jeśli grupa Ci odpowiada, kontynuujesz w niej naukę

Co prawda w tym momencie nie trwa żaden kurs na wyższym poziomie, ale zachęcany do zgłoszenia – staramy się tworzyć nowe grupy na bieżąco.

Nauczanie indywidualne Zajęcia indywidualne
Poziom Terminy Cena
dowolny do uzgodnienia 140 zł za 60 minut
Szczegóły grupy

Podczas zajęć indywidualnych lektor może się w pełni dostosować do Twoich potrzeb i tempa nauki. Zajęcia mogą się odbywać na dowolnym poziomie.

Nauka może się odbywać w trybie stacjonarnym w Warszawie (w naszej siedzibie) lub w trybie online.

Podczas zapisu prosimy o podanie swoich preferencji terminowych – w jakich dniach i przedziałach godzin mogłyby się odbywać lekcje. W miarę dostępności lektorów postaramy się złożyć propozycję zgodną z preferencjami Słuchacza.

Lekcje indywidualne sprzedajemy w pakietach po 10 godzin zegarowych. Prosimy o płatność jednorazową lub w dwóch ratach. Cena takiego pakietu to 1400 zł.

Istnieje możliwość wykupienia na początku tylko jednej lekcji (60 minut) w cenie 140 zł.

Nauczanie indywidualne Zajęcia w parach
Poziom Terminy Cena
dowolny do uzgodnienia 70 zł 60 minut (za osobę)
Szczegóły grupy

Podczas zajęć w parze lektor może się w pełni dostosować do Waszych potrzeb i tempa nauki. Zajęcia mogą się odbywać na dowolnym poziomie.

Propozycja nauki w parze jest skierowana do pary osób, które się znają (nie zapewniamy partnera/partnerki do nauki).

Nauka może się odbywać w trybie stacjonarnym w Warszawie (w naszej siedzibie) lub w trybie online.

Podczas zapisu prosimy o podanie swoich preferencji terminowych – w jakich dniach i przedziałach godzin mogłyby się odbywać lekcje. W miarę dostępności lektorów postaramy się złożyć propozycję zgodną z preferencjami Słuchacza.

Lekcje w parze sprzedajemy w pakietach po 10 godzin zegarowych. Prosimy o płatność jednorazową lub w dwóch ratach. Cena całkowita tego pakietu lekcji to 700 zł za osobę.

Istnieje możliwość wykupienia na początku tylko jednej lekcji (60 minut) w cenie 70 zł za osobę.

Japonia należy do krajów wysoko rozwiniętych, jest jedną z czołowych potęg gospodarczych świata. Kraj Wschodzącego Słońca, jak brzmi nazwa Japonii używana przy oficjalnych okazjach, ma długą historię państwowości sięgającą I tysiąclecia p.n.e. oraz oryginalną kulturę, której najbardziej rozpoznawalnymi elementami są kodeks bushido, sporty walki (aikido, karate, dżudo), religia shinto oraz obyczaje samurajskie. Japonia słynie głównie ze swojego przemysłu, w którym jest zatrudniona aż 1/3 obywateli. Kraj ten jest największym na świecie producentem i eksporterem samochodów. Wiele marek sprzętów elektronicznych należy do firm japońskich: Sony, Nikon, Toshiba, Olympus, Canon, Sharp i dziesiątki innych. Japonia prowadzi ożywiony handel z państwami na wszystkich kontynentach. Obecność japońskiego biznesu jest również coraz większa w Polsce. Polscy specjaliści są wysoko cenieni przez japońskich pracodawców i znajdują zatrudnienie w Kraju Wschodzącego Słońca.

Język japoński nie został przydzielony do żadnej rodziny językowej spoza wysp japońskich i jego genetyczne pochodzenie nie jest znane. Do zapisu tego języka jest  wykorzystywane pismo japońskie wywodzące się z pisma chińskiego. Kierunek tekstu odpowiada kolejności liter w językach europejskich – w poziomie od lewej do prawej. Do osobliwych cech języka japońskiego należy m.in. bardzo rozwinięty zestaw form grzecznościowych oraz szyk zdań, w którym orzeczenie występuje na końcu. Japoński jest językiem bogatej literatury tego kraju oraz współczesnej kultury masowej, której znanymi również w Polsce elementami są komiksy manga i animowane filmy anime.

Nauka japońskiego stanowi z pewnością wyzwanie dla Polaków, ponieważ oznacza konieczność zmierzenia się z innym sposobem wyrażania myśli, z egzotyczną dla nas mentalnością. Z tego samego powodu warto podjąć trud i zagłębić się w ten świat. Znajomość japońskiego przyda się zarówno entuzjastom kultury Japonii, jak i osobom wiążącym z tym krajem swoje plany zawodowe. Zapraszamy!

Język japoński

Rodzina języków japońskich

Liczba użytkowników: ok. 130 mln

Język urzędowy w Japonii.

Karolina Kącka
język japoński
Karolina Kącka

Ohayō~ Jestem studentką japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego i podróżnikiem po Japonii. Pierwsze, samodzielne i nieśmiałe kontakty z japońskim miałam w wieku 12 lat i w tym samym wieku zapragnęłam iść na studia japonistyczne. Po drugim roku intensywnej nauki postanowiłam sprawdzić teorię w praktyce i wyjechałam na roczną wizę Working Holiday, by żyć i pracować w tym języku. W tym czasie mieszkałam w 7 różnych miastach, pracowałam w ryokanach (tradycyjnych hotelach japońskich) i zdobyłam duże doświadczenie językowe.

Pasja do Japonii to nie tylko język. Trenowałam kendo, tańczyłam yosakoi a teraz zbieram kimona, zgłębiam wiedzę na ich temat i staram się wpleść je w codzienny ubiór. Moim celem na najbliższą przyszłość jest głębsze zbadanie literatury japońskiej.

Japoński ujął mnie piękną, melodyjną wymową. Ciekawym faktem jest, że Polacy nie mają z nią problemu. Także gramatyka oparta na partykułach i doklejanych końcówkach jest dość prosta do opanowania. Myślę, że w japońskim najwięcej trudności sprawiają znaki (kanji). Mają wiele czytań, ustaloną kolejność pisania kresek oraz czasem niejasne znaczenie. Kanji to nauka na całe życie. Na pocieszenie powiem, że im więcej się ich nauczymy, tym kolejne idą znacznie łatwiej, a satysfakcja z przeczytania płynnie kilku dymków mangi jest ogromna 🙂

Jako lektor specjalizuję się głównie w pracy z dziećmi. Bazując na dotychczas zebranych doświadczeniach w nauce języka, dzieci mają znacznie różne potrzeby od dorosłych. Obecnie uczę w kilku szkołach językowych a w wakacje jeżdżę na obozy by uczyć japońskiego i różnych kulturowych zagadnień w lekkiej atmosferze. Na zajęciach wprowadzam elementy kulturowe odnoszące się do omawianego materiału oraz różne anegdotki ze studiów i własnych doświadczeń, które pozwolą lepiej zapamiętać nowe słówka i konstrukcje gramatyczne. I zadaję anime w ramach pracy domowej 😉

Doświadczenie

 • studia japonistyczne, Wydział Orientalistyczny, UW
 • roczny wyjazd Working Holiday do Japonii
 • konferencje i sympozja japonistyczne ( Międzynarodowy Obóz Konferencyjno-Naukowy Gasshuku, Dni Japonii na Uniwersytecie Warszawskim)
 • praca w kilku szkołach językowych
 • sekcja językowa i kulturowa obozów letnich B.T Orion

Znajomość języków

 • japoński: zaawansowany
 • koreański: podstawowy
 • języki europejskie: angielski, niemiecki, rosyjski
Marta Gowinek
język japoński
Marta Gowinek

初めまして~~ Mam na imię Marta i moją przygodę z językiem i kulturą japońską rozpoczęłam w 2012 roku. Moja miłość do tego języka rozpoczęła się, kiedy usłyszałam jego piękne i melodyjne brzmienie. Mimo że język japoński jest jednym z najszybciej wymawianych języków na świecie, nie ma się czego obawiać, bowiem opiera się na prostych w wymowie sylabach.

Ukończyłam studia licencjackie japonistyczne na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie kontynuuję je na studiach magisterskich. Rozwijam się w kierunku nauczania języka japońskiego, angielskiego oraz polskiego jako obcego i mam duże doświadczenie jako lektor.

Moja przyszłość musiała być związana z krajem kwitnącej wiśni, więc po maturze udałam się tam na roczny wolontariat. Dzięki temu poznałam na własnej skórze życie, kwestie kulturowe oraz język japoński. Już w Japonii zaczęłam nauczać języków, które są moją wielką pasją. Uczyłam wtedy języka polskiego jako obcego oraz udoskonalałam własny japoński i angielski.

Kultura Japonii jest tak bogata w najróżniejsze aspekty jak sadō, kitsuke, kintsugi, ikebana czy sporty jak aikido czy kendo, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Mnie osobiście pociągnęło ku sobie kitsuke czyli sztuka zakładania kimon. Najbardziej fascynują mnie kimona odświętne wykorzystywane w obecnych czasach.

Doświadczenie

 • japonistyka – studia licencjackie, Wydział Orientalistyczny, UW
 • japonistyka – studia magisterskie (w trakcie), Wydział Orientalistyczny, UW
 • roczny wolontariat w Sendai
 • praca w kilku szkołach językowych

Znajomość języków

 • japoński: zaawansowany
 • języki europejskie: angielski, hiszpański
Ucz się od najlepszych

- nasi nauczyciele doskonale znają język i kulturę regionu oraz mają bogate doświadczenie dydaktyczne

Każdy poziom

- mamy duży wybór grup dla osób zupełnie początkujących, jak i tych zaawansowanych

Online lub stacjonarnie

- wybierz formę, która jest dla Ciebie najwygodniejsza

Kameralne grupy i indywidualne podejście do nauki

Najlepsi lektorzy i najwyższa jakość usług językowych

Masz pytania?
Potrzebujesz pomocy?

facebook linkedin twitter search-icon