Nauczanie grupowe Grupowo - dla rozpoczynających naukę
Język Lokalizacja Terminy Start Czas trwania Cena
japoński online poniedziałki 17:00-18:30 20 marca 24h, 4 miesiące 360 zł + 360 zł + 360 zł
Szczegóły grupy

kurs japońskiego online od podstaw: poniedziałki 17:00-18:30 od 20 marca

Jest to kurs od podstaw dla osób rozpoczynających naukę lub potrzebujących gruntownej powtórki po dłuższej przerwie w nauce.

Bezpłatna lekcja próbna – poniedziałek 13 marca o godz. 17:00

Zapisz się na bezpłatną lekcję próbną. Udział w spotkaniu nie zobowiązuje do zapisu na kurs. Nie musisz również brać w niej udziału, żeby rozpocząć kurs (regularna nauka od podstaw rozpoczyna się dopiero na pierwszej lekcji kursu), ale to świetna okazja, żeby poznać lektora, używane przez nas materiały oraz wysłuchać ciekawych i praktycznych informacji o nauce tego języka.

Lektorem będzie Karolina Kącka

Jestem studentką japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego i podróżnikiem po Japonii. Jako lektor specjalizuję się głównie w pracy z dziećmi. Bazując na dotychczas zebranych doświadczeniach w nauce języka, dzieci mają znacznie różne potrzeby od dorosłych. Obecnie uczę w kilku szkołach językowych a w wakacje jeżdżę na obozy by uczyć japońskiego i różnych kulturowych zagadnień w lekkiej atmosferze. Na zajęciach wprowadzam elementy kulturowe odnoszące się do omawianego materiału oraz różne anegdotki ze studiów i własnych doświadczeń, które pozwolą lepiej zapamiętać nowe słówka i konstrukcje gramatyczne. I zadaję anime w ramach pracy domowej 😉

PODSUMOWANIE KURSU

 • Forma kursu: kurs prowadzony w formie online
 • Grupa: 3-7 osób
 • Po zakończeniu możliwość kontynuacji na poziomie II
 • W cenie:
  – wszystkie materiały (wysyłamy mailowo),
  – nagrania ze wszystkich lekcji (dostępne również po zakończeniu kursu),
  – dedykowany zeszyt do nauki japońskiego (wysyłamy pocztą),
  – zestaw fiszek (wysyłamy pocztą),
  – dyplom dwujęzyczny na zakończenie (wysyłamy pocztą)
 • Płatność: jednorazowa 1030 zł lub trzy raty 360 zł + 360 + 360 zł
 • Termin płatności: 7 dni od daty rozpoczęcia (całość lub pierwsza rata)

 

JAK WYGLĄDA NAUKA ONLINE

Nauka odbywa się na specjalnej platformie internetowej, do której uczestnicy logują się przez przeglądarkę. Wszystkie lekcje prowadzone są na żywo przez lektora. Wszystkie spotkania są dodatkowo nagrywane, a ich zapis jest udostępniony uczestnikom po odbytej lekcji w następny dzień roboczy. W ten sposób można łatwo powtórzyć materiał lub nadrobić zaległości w przypadku nieobecności.

Słuchacze widzą zarówno lektora, jak i udostępnione przez niego materiały. Mają możliwość czynnego udziału przez zadawanie pytań i wykonywanie przygotowanych przez lektora ćwiczeń.

Podczas bezpłatnej lekcji próbnej będziesz miał okazję przekonać się, jak działa platforma.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ PODCZAS KURSU

 • pismo: poznanie sylabariuszy hiragana i katakana, poznanie podstawowych znaków kanji, zapis znaków japońskich zgodnie z zasadami pisma (kolejność i kierunek stawiania kresek), informacje ogólne o stylach pisma
 • fonetyka: poznanie transkrypcji Hepburna, nauka wymowy i rozróżniania dźwięków, wyjątki w wymowie
 • gramatyka: liczebniki, podstawowe partykuły, poznanie i-przymiotników i na-przymiotników oraz ich odmiana, odmiana czasowników przez czasy, umiejscowienie przedmiotów, podanie lokalizacji
 • słownictwo: powitania i pożegnania, przedmioty codziennego użytku, przymiotniki i czasowniki, szkoła, podstawowe zawody, rodzina
 • umiejętności: przedstawianie się, zwroty grzecznościowe, formułowanie pytań i odpowiedzi o podstawowe informacje, opisywanie obiektów
 • kultura: rola pisma japońskiego i kaligrafii, etykieta japońska, informacje o języku honoryfikatywnym – keigo, zwyczaje japońskie, elementy slangu
Żadna grupa Ci nie pasuje?
Nauczanie grupowe Grupowo - dla kontynuujących naukę
Wypełniasz krótki test poziomujący
Proponujemy Ci odpowiednią grupę
Odwiedzasz niezobowiązująco grupę na próbę
Jeśli grupa Ci odpowiada, kontynuujesz w niej naukę

Co prawda w tym momencie nie trwa żaden kurs na wyższym poziomie, ale zachęcany do zgłoszenia – staramy się tworzyć nowe grupy na bieżąco.

Nauczanie indywidualne Zajęcia indywidualne
Poziom Terminy Cena
dowolny do uzgodnienia 140 zł za 60 minut
Szczegóły grupy

Podczas zajęć indywidualnych lektor może się w pełni dostosować do Twoich potrzeb i tempa nauki. Zajęcia mogą się odbywać na dowolnym poziomie.

Nauka może się odbywać w trybie stacjonarnym w Warszawie (w naszej siedzibie) lub w trybie online.

Podczas zapisu prosimy o podanie swoich preferencji terminowych – w jakich dniach i przedziałach godzin mogłyby się odbywać lekcje. W miarę dostępności lektorów postaramy się złożyć propozycję zgodną z preferencjami Słuchacza.

Lekcje indywidualne sprzedajemy w pakietach po 10 godzin zegarowych. Prosimy o płatność jednorazową lub w dwóch ratach. Cena takiego pakietu to 1400 zł.

Istnieje możliwość wykupienia na początku tylko jednej lekcji (60 minut) w cenie 140 zł.

Nauczanie indywidualne Zajęcia w parach
Poziom Terminy Cena
dowolny do uzgodnienia 70 zł 60 minut (za osobę)
Szczegóły grupy

Podczas zajęć w parze lektor może się w pełni dostosować do Waszych potrzeb i tempa nauki. Zajęcia mogą się odbywać na dowolnym poziomie.

Propozycja nauki w parze jest skierowana do pary osób, które się znają (nie zapewniamy partnera/partnerki do nauki).

Nauka może się odbywać w trybie stacjonarnym w Warszawie (w naszej siedzibie) lub w trybie online.

Podczas zapisu prosimy o podanie swoich preferencji terminowych – w jakich dniach i przedziałach godzin mogłyby się odbywać lekcje. W miarę dostępności lektorów postaramy się złożyć propozycję zgodną z preferencjami Słuchacza.

Lekcje w parze sprzedajemy w pakietach po 10 godzin zegarowych. Prosimy o płatność jednorazową lub w dwóch ratach. Cena całkowita tego pakietu lekcji to 700 zł za osobę.

Istnieje możliwość wykupienia na początku tylko jednej lekcji (60 minut) w cenie 70 zł za osobę.

Japonia należy do krajów wysoko rozwiniętych, jest jedną z czołowych potęg gospodarczych świata. Kraj Wschodzącego Słońca, jak brzmi nazwa Japonii używana przy oficjalnych okazjach, ma długą historię państwowości sięgającą I tysiąclecia p.n.e. oraz oryginalną kulturę, której najbardziej rozpoznawalnymi elementami są kodeks bushido, sporty walki (aikido, karate, dżudo), religia shinto oraz obyczaje samurajskie. Japonia słynie głównie ze swojego przemysłu, w którym jest zatrudniona aż 1/3 obywateli. Kraj ten jest największym na świecie producentem i eksporterem samochodów. Wiele marek sprzętów elektronicznych należy do firm japońskich: Sony, Nikon, Toshiba, Olympus, Canon, Sharp i dziesiątki innych. Japonia prowadzi ożywiony handel z państwami na wszystkich kontynentach. Obecność japońskiego biznesu jest również coraz większa w Polsce. Polscy specjaliści są wysoko cenieni przez japońskich pracodawców i znajdują zatrudnienie w Kraju Wschodzącego Słońca.

Język japoński nie został przydzielony do żadnej rodziny językowej spoza wysp japońskich i jego genetyczne pochodzenie nie jest znane. Do zapisu tego języka jest  wykorzystywane pismo japońskie wywodzące się z pisma chińskiego. Kierunek tekstu odpowiada kolejności liter w językach europejskich – w poziomie od lewej do prawej. Do osobliwych cech języka japońskiego należy m.in. bardzo rozwinięty zestaw form grzecznościowych oraz szyk zdań, w którym orzeczenie występuje na końcu. Japoński jest językiem bogatej literatury tego kraju oraz współczesnej kultury masowej, której znanymi również w Polsce elementami są komiksy manga i animowane filmy anime.

Nauka japońskiego stanowi z pewnością wyzwanie dla Polaków, ponieważ oznacza konieczność zmierzenia się z innym sposobem wyrażania myśli, z egzotyczną dla nas mentalnością. Z tego samego powodu warto podjąć trud i zagłębić się w ten świat. Znajomość japońskiego przyda się zarówno entuzjastom kultury Japonii, jak i osobom wiążącym z tym krajem swoje plany zawodowe. Zapraszamy!

Język japoński

Rodzina języków japońskich

Liczba użytkowników: ok. 130 mln

Język urzędowy w Japonii.

Klaudia Czarny
język japoński
Klaudia Czarny

はじめまして!

Kulturą i językiem japońskim interesuję się już od ponad 10 lat. Ukończyłam licencjat na kierunku japonistyka na Uniwersytecie Warszawskim i jestem w trakcie studiów magisterskich na tym samym kierunku. Odkąd zaczęłam studia udzielam się w Japonistycznym Kole Naukowym Maru, a od 2019 roku pełnię rolę prezesa. Jako członek koła propaguję kulturę japońską w Polsce i poza jej granicami między innymi organizując i występując w szkołach, na festiwalach, na corocznym Międzynarodowym Obozie Konferencyjno-Naukowym Gasshuku dla japonistów i na Dniach Japonii na Uniwersytecie Warszawskim. Po pierwszym roku studiów odbyłam letni wyjazd stypendialny na kurs językowy na Uniwersytecie Ochanomizu w Tokio. Od 2018 roku nauczam języka i kultury japońskiej na obozach młodzieżowych Otaku organizowanych przez BT Orion, a od 2020 roku zaczęłam pracę lektora języka japońskiego w szkołach językowych.

Języka zaczęłam się uczyć, aby lepiej zrozumieć kulturę japońską, która mnie zaintrygowała. Pasjonuję się przede wszystkim kulturą tradycyjną. Jestem członkiem Stowarzyszenia Drogi Herbaty Urasenke Tankōkai Sunshinkai, gdzie uczę się japońskiej drogi herbaty i zdobyłam trzy pierwsze stopnie pozwolenia na naukę – nyūmon, chabako i konarai. Jestem również uczennicą kiotyjskiej szkoły Ikebany Ikenobō, gdzie zdobyłam dwa pierwsze stopnie – nyūmon i shoden. Hobbystycznie uczę się kaligrafii i kitsuke – sztuki zakładania kimon.

Język japoński początkowo może wydawać się trudny głównie przez inny alfabet. Zagłębiając się jednak w „krzaczki” dostrzeżemy w nich obrazki, jest to bowiem pismo ideograficzne, czyli takie, które powstało na podstawie pojęcia, które ma przedstawiać. Języka nauczam odnosząc się w dużym stopniu do samej kultury, ponieważ uważam, że jeśli zrozumiemy kulturę danego kraju, to sama nauka języka staje się o wiele łatwiejsza. Dodatkowe ułatwienie sprawia nam samo brzmienie języka, mianowicie występujące w języku japońskim sylaby występują również w języku polskim, dzięki czemu Polacy często chwaleni są za dobrą wymowę.

Lubię oglądać japońskie filmy i seriale – oprócz przyjemności z oglądania, można się też osłuchać z różnymi dialektami i poznać tradycje poszczególnych regionów.

Doświadczenie

 • studia orientalistyczne, specjalność japonistyka
 • letni wyjazd stypendialny na kurs języka japońskiego na Uniwersytecie Ochanomizu w Tokio
 • udział w sympozjach i konferencjach, m. in. „Międzynarodowy Obóz Konferencyjno-Naukowy Gasshuku”, „Dni Japonii na Uniwersytecie Warszawskim”
 • prezes Japonistycznego Koła Naukowego Maru
 • prowadzenie zajęć językowych i kulturowych na obozach młodzieżowych Otaku (Biuro Turystyczne Orion)

Znajomość języków

 • japoński: zaawansowany
 • koreański: średniozaawansowany
 • języki europejskie: angielski, niemiecki
Karolina Kącka
język japoński
Karolina Kącka

Ohayō~

Jestem studentką japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego i podróżnikiem po Japonii. Pierwsze, samodzielne i nieśmiałe kontakty z japońskim miałam w wieku 12 lat i w tym samym wieku zapragnęłam iść na studia japonistyczne. Po drugim roku intensywnej nauki postanowiłam sprawdzić teorię w praktyce i wyjechałam na roczną wizę Working Holiday, by żyć i pracować w tym języku. W tym czasie mieszkałam w 7 różnych miastach, pracowałam w ryokanach (tradycyjnych hotelach japońskich) i zdobyłam duże doświadczenie językowe.

Pasja do Japonii to nie tylko język. Trenowałam kendo, tańczyłam yosakoi a teraz zbieram kimona, zgłębiam wiedzę na ich temat i staram się wpleść je w codzienny ubiór. Moim celem na najbliższą przyszłość jest głębsze zbadanie literatury japońskiej.

Japoński ujął mnie piękną, melodyjną wymową. Ciekawym faktem jest, że Polacy nie mają z nią problemu. Także gramatyka oparta na partykułach i doklejanych końcówkach jest dość prosta do opanowania. Myślę, że w japońskim najwięcej trudności sprawiają znaki (kanji). Mają wiele czytań, ustaloną kolejność pisania kresek oraz czasem niejasne znaczenie. Kanji to nauka na całe życie. Na pocieszenie powiem, że im więcej się ich nauczymy, tym kolejne idą znacznie łatwiej, a satysfakcja z przeczytania płynnie kilku dymków mangi jest ogromna 🙂

Jako lektor specjalizuję się głównie w pracy z dziećmi. Bazując na dotychczas zebranych doświadczeniach w nauce języka, dzieci mają znacznie różne potrzeby od dorosłych. Obecnie uczę w kilku szkołach językowych a w wakacje jeżdżę na obozy by uczyć japońskiego i różnych kulturowych zagadnień w lekkiej atmosferze. Na zajęciach wprowadzam elementy kulturowe odnoszące się do omawianego materiału oraz różne anegdotki ze studiów i własnych doświadczeń, które pozwolą lepiej zapamiętać nowe słówka i konstrukcje gramatyczne. I zadaję anime w ramach pracy domowej 😉

Doświadczenie

 • Studia japonistyczne na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego
 • Roczny wyjazd Working Holiday do Japonii
 • Konferencje i sympozja japonistyczne ( Międzynarodowy Obóz Konferencyjno-Naukowy Gasshuku, Dni Japonii na Uniwersytecie Warszawskim)
 • Praca w kilku szkołach językowych
 • Sekcja językowa i kulturowa obozów letnich B.T Orion

Znajomość języków

 • japoński: zaawansowany
 • koreański: podstawowy
 • rosyjski: hobbystycznie
 • języki europejskie: angielski, niemiecki
Ewa Podgórska
język japoński
Ewa Podgórska

はじめまして!

Nazywam się Ewa i jestem absolwentką japonistyki oraz lingwistyki stosowanej. Od zawsze zajmowało mnie szeroko pojęte słowo pisane, w tym oczywiście literatura, a „połączeniem idealnym” zainteresowania literaturą i zamiłowania do języka stało się dla mnie tłumaczenie. W swojej własnej nauce języków zwracam szczególną uwagę na znalezienie i używanie zwrotów, które byłyby najbardziej naturalne w danej sytuacji komunikacyjnej, tak aby korzystać z języka mniej „schematycznie”, a bardziej świadomie. Japoński, język o bardzo odmiennej od j. polskiego strukturze, daje pole do gimnastyki umysłowej, a zdobywanie wiedzy zarówno o języku, jak i o kulturze stwarza możliwość do poszerzania własnych horyzontów umysłowych, zwiększania tolerancji dla odmienności oraz (co dla wielu osób jest pewnym zaskoczeniem) docenienia zasobów własnej kultury. Pobyt w Japonii dał mi bardzo rozległy wgląd w praktyczne zastosowanie języka oraz pewne rozeznanie w zawiłościach społecznej etykiety.

Poza stricte lingwistyczną stroną Japonii interesują mnie jej historia, literatura, kultura, religie, mitologia oraz ich reprezentacja we współczesnym krajobrazie kulturowo-społecznym. Japonia jest krajem bardzo „zmitologizowanym”, spowitym siatką stereotypów i innych utartych, bardzo licznych przekonań. Nie wszystkie wyobrażenia o Japonii odpowiadają jej rzeczywistemu i złożonemu obrazowi. Dzięki studiom japonistycznym miałam okazję poznać wartościowe źródła na temat Japonii, zdobyć wiedzę kulturowo-językową oraz umiejętność oceny informacji, co w dobie fake newsów jest szczególnie istotne.

Doświadczenie:

 • studia magisterskie na kierunku lingwistyka stosowana na Uniwersytecie Warszawskim
 • licencjat z japonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim
 • praca jako lektorka j. japońskiego w szkołach językowych w ramach zajęć indywidualnych i grupowych, zdalnych oraz stacjonarnych
 • roczne stypendium MEXT w Japonii na Tokyo University of Foreign Studies

Znajomość języków:

 • japoński – zaawansowany (N1)
 • języki europejskie: rosyjski (C1) i angielski (C1)
Anna Pach
język japoński
Anna Pach

はじめまして!(Hajimemashite!)

Mam na imię Ania i jestem absolwentką japonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie pracuję w branży gier komputerowych, wykorzystując znajomość japońskiego oraz angielskiego.

Pierwszą styczność z kulturą japońską miałam jako dziecko oglądając emitowane wówczas anime Sailor Moon oraz grając w japońskie gry wideo. Moja pasja do języka japońskiego rozpoczęła się i pogłębiła, kiedy szukając w księgarni podręczników szkolnych trafiłam na przeceniony “Słownik Znaków Japońskich”. W mojej dziecięcej głowie pojawiła się wówczas myśl: “Skoro ludzie są w stanie posługiwać się tym językiem, to na pewno da się go nauczyć”.

Moim marzeniem stało się wówczas dostanie się na studia japonistyczne oraz podróż i zamieszkanie w tym fascynującym mnie kraju. Swoją pasję pogłębiałam poprzez inicjatywy takie jak m.in. współorganizowanie Tygodni Kultury Japonii w moim rodzinnym mieście, czy tworzenie programu i jego realizację na wakacyjnych obozach Japońska Przygoda z Mangą dla dzieci i młodzieży. Podczas studiów byłam członkiem Stowarzyszenia Drogi Herbaty SENSHINKAI, gdzie zgłębiając tajniki tej sztuki, która łączy w sobie wiele elementów japońskiej kultury, miałam okazję poznawać także zagadnienia japońskiej etykiety, kaligrafii, ceramiki czy sztuki układania kwiatów.

W Japonii spędziłam dwa lata, nie tylko podróżując, ale także pracując w japońskiej firmie w Nagoi. Spełnienie swoich marzeń oraz zamieszkanie tam było dla mnie bardzo ubogacającym doświadczeniem, które z pewnością umożliwiła mi znajomość języka. Jestem przekonana, że bez niej nie tylko o wiele trudniej byłoby mi w codziennym życiu za granicą, ale także nie byłabym w stanie nawiązać wielu wartościowych dla mnie relacji.

Język służy przede wszystkim komunikacji, w związku z czym najbardziej lubię się skupiać na praktycznym jego zastosowaniu. Zawsze cieszy mnie, jeśli mogę pomóc innym spełniać swoje marzenia i wesprzeć naukę japońskiego, dzięki czemu możliwe staje się samodzielne poznawanie tej wspaniałej i odmiennej od naszej kultury.

Doświadczenie:

 • dwuletni pobyt w Japonii (podróże, staż, praca w japońskiej firmie)
 • absolwentka japonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego
 • były członek Stowarzyszenia Drogi Herbaty SENSHINKAI w Krakowie
 • współprganizacja Tygodni Kultury Japonii w Legnicy
 • realizacja autorskiego programu edukacyjnego na obozach wakacyjnych dla dzieci i młodzieży Japońska Przygoda z Mangą
 • pomysłodawczyni i administrator grupy Japoński dla Dzieci
 • aktywny udział w grupie wolontariuszy języka japońskiego

Znajomość języków:

 • japoński – zaawansowany
 • angielski – zaawansowany
Ucz się od najlepszych

- nasi nauczyciele doskonale znają język i kulturę regionu oraz mają bogate doświadczenie dydaktyczne

Każdy poziom

- mamy duży wybór grup dla osób zupełnie początkujących, jak i tych zaawansowanych

Online lub stacjonarnie

- wybierz formę, która jest dla Ciebie najwygodniejsza

Kameralne grupy i indywidualne podejście do nauki

Najlepsi lektorzy i najwyższa jakość usług językowych

Masz pytania?
Potrzebujesz pomocy?

facebook linkedin twitter search-icon