Rozwijaj swoje zainteresowania!
Ciekawe treści, konkursy, zaproszenia na spotkania (w Warszawie i online). Dołącz do nas!
Zapis na newsletter

Wyrażasz zgodę na przetwarzanie swojego adresu email w celu otrzymywania newslettera zgodnie z Polityką Prywatności: https://kierunek-wschod.pl/polityka


502904709BIURO@KIERUNEK-WSCHOD.PL WARYŃSKIEGO 9/42, WARSZAWA

JĘZYK JAPOŃSKI

GRUPOWE

GRUPOWE

POZIOM I
POCZĄTKUJĄCY

TERMINY
DO UZGODNIENIA
24H, 3 MIESIĄCE

START

2018

DOKŁADNY TERMIN DO UZGODNIENIA

CENA
900 ZŁ 850 ZŁ
TERAZ TANIEJ!

POZIOM I POCZĄTKUJĄCY

TERMINY
DO UZGODNIENIA
24H, 3 MIESIĄCE

START
2018

DOKŁADNY TERMIN DO UZGODNIENIA

CENA
900 ZŁ 850 ZŁ
TERAZ TANIEJ!

INDYWIDUALNE

INDYWIDUALNE

DOWOLNY
POZIOM

TERMINY
DO UZGODNIENIA

CENA
100 ZŁ / 60 MIN

DOWOLNY POZIOM

TERMINY
DO UZGODNIENIA

CENA
100 ZŁ / 60 MIN

W PARZE

W PARZE

DOWOLNY
POZIOM

TERMINY
DO UZGODNIENIA

CENA
55 ZŁ / 60 MIN
(ZA OSOBĘ)

DOWOLNY POZIOM

TERMINY
DO UZGODNIENIA

CENA
55 ZŁ / 60 MIN

Asia

Asia

jk

Absolwentka japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Podczas kilkumiesięcznego pobytu w Japonii, pracowała jako tłumacz dla jednej z tamtejszych firm. Ponadto przetłumaczyła na język polski kilka mang dla jednego z największych wydawnictw zajmujących się tą tematyką. Lektorka języka japońskiego. Prowadzi zajęcia prywatne oraz grupowe.
Oprócz kultury Japonii jej pasją są kuglarstwo oraz podróże.

Małgorzata

Małgorzata

Studentka V roku japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Laureatka konkursów krasomówczych języka japońskiego. Znajomość języka rozwijała podczas rocznego stypendium na Uniwersytecie Shinshū (prefektura Nagano, Japonia). Fanka japońskiej kuchni i azjatyckich filmów grozy. Wierzy, że znajomość kultury jest kluczem do zrozumienia języka Kraju Kwitnącej Wiśni

Od 2016 r. kieruje projektem badawczym na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się historią muzułmańskiego Bliskiego Wschodu oraz współczesną sytuacją polityczną i społeczną Zatoki Perskiej. W wolnym czasie uwielbia podróżować i oglądać dobre seriale.

ikona

Miejsce zajęć w Szkole Kierunek Wschód jest mi bardzo "po drodze", godzina zajęć i częstotliwość OK. Nie musiałam też długo czekać na zebranie grupy.

Agnieszka

 

ikona

W Państwa szkole jest naprawdę miła atmosfera. Pani Julita prowadzi zajęcia w sposób niezwykle kompetentny i ciekawy.
Doceniam również tak prozaiczne rzeczy, jak chociażby możliwość zrobienia sobie kawy - niby drobnostka - ale liczy się gest, czy też umożliwienie dalszej nauki w grupie - pomimo rezygnacji z kursu jednego z kolegów.
Myślę, że nauka języków orientalnych - poza przypadkami konieczności zawodowych - jest nową pasją, a jak to z pasjami bywa dają one dużo satysfakcji i przyjemności. Nic nie ujmując językom "zwykłym"  znać  tych języków nie trzeba koniecznie, czy też nie  "nie wypada" ich  nie znać, a zatem satysfakcja większa, że robi się coś naprawdę dla siebie, czego się koniecznie nie musi. Uczy to także oczywiście pokory i tolerancji.

Dariusz

 

ikona

Kurs prowadzony z pełnym profesjonalizmem, materiał dobrze tłumaczony i przyswajalny. Stosunek szkoły do słuchaczy idealny, wręcz byłam zaskoczona jak dobry, a chodziłam na kilka kursów językowych w swoim życiu. Szkołę polecam pod każdym względem!

Marta

 

JĘZYK JAPOŃSKI

JĘZYK JAPOŃSKI

japonski_-_maly

Posłuchaj

Rodzina języków japońskich

Liczba użytkowników: ok. 130 mln

Język urzędowy w:

 Japonia

 

Japonia należy do krajów wysoko rozwiniętych, jest jedną z czołowych potęg gospodarczych świata. Kraj Wschodzącego Słońca, jak brzmi nazwa Japonii używana przy oficjalnych okazjach, ma długą historię państwowości sięgającą I tysiąclecia p.n.e. oraz oryginalną kulturę, której najbardziej rozpoznawalnymi elementami są kodeks bushido, sporty walki (aikido, karate, dżudo), religia shinto oraz obyczaje samurajskie. Japonia słynie głównie ze swojego przemysłu, w którym jest zatrudniona aż 1/3 obywateli. Kraj ten jest największym na świecie producentem i eksporterem samochodów. Wiele marek sprzętów elektronicznych należy do firm japońskich: Sony, Nikon, Toshiba, Olympus, Canon, Sharp i dziesiątki innych. Japonia prowadzi ożywiony handel z państwami na wszystkich kontynentach. Obecność japońskiego biznesu jest również coraz większa w Polsce. Polscy specjaliści są wysoko cenieni przez japońskich pracodawców i znajdują zatrudnienie w Kraju Wschodzącego Słońca.

Język japoński nie został przydzielony do żadnej rodziny językowej spoza wysp japońskich i jego genetyczne pochodzenie nie jest znane. Do zapisu tego języka jest  wykorzystywane pismo japońskie wywodzące się z pisma chińskiego. Kierunek tekstu odpowiada kolejności liter w językach europejskich – w poziomie od lewej do prawej. Do osobliwych cech języka japońskiego należy m.in. bardzo rozwinięty zestaw form grzecznościowych oraz szyk zdań, w którym orzeczenie występuje na końcu. Japoński jest językiem bogatej literatury tego kraju oraz współczesnej kultury masowej, której znanymi również w Polsce elementami są komiksy manga i animowane filmy anime.

Nauka japońskiego stanowi z pewnością wyzwanie dla Polaków, ponieważ oznacza konieczność zmierzenia się z innym sposobem wyrażania myśli, z egzotyczną dla nas mentalnością. Z tego samego powodu warto podjąć trud i zagłębić się w ten świat. Znajomość japońskiego przyda się zarówno entuzjastom kultury Japonii, jak i osobom wiążącym z tym krajem swoje plany zawodowe. Zapraszamy!

 

to top button