Nauczanie grupowe Grupowo - dla rozpoczynających naukę
Lokalizacja Terminy Start Czas trwania Cena
online poniedziałki 17:15-18:45 1 lipca 24h, 4 miesiące 350 zł + 350 zł + 350 zł
Szczegóły grupy

kurs tureckiego online od podstaw: poniedziałki 17:15-18:45 od 1 lipca

Jest to kurs od podstaw dla osób rozpoczynających naukę lub potrzebujących gruntownej powtórki po dłuższej przerwie w nauce.

Najbliższa bezpłatna lekcja próbna – poniedziałek 24 czerwca godz. 17:15

Zapisz się na bezpłatną lekcję próbną. Udział w spotkaniu nie zobowiązuje do zapisu na kurs. Nie musisz również brać w niej udziału, żeby rozpocząć kurs (regularna nauka od podstaw rozpoczyna się dopiero na pierwszej lekcji kursu), ale to świetna okazja, żeby poznać lektora, używane przez nas materiały oraz wysłuchać ciekawych i praktycznych informacji o nauce tego języka.

Lektorem będzie Zuzanna Sağır

Merhaba! Zajmij swoje miejsce w Orient Expressie i wyrusz ze mną w międzykontynentalną podróż po Turcji! Podczas studiów na Uniwersytecie Warszawskim często jeździłam do Turcji aby poćwiczyć zdobyte umiejętności. Po licencjacie w Polsce otrzymałam stypendium rządu tureckiego na studia magisterskie na wydziale Turkologii na Uniwersytecie Stambulskim, które ukończyłam w 2017. Na co dzień pracuję jako tłumacz przysięgły w Stambule wykonując tłumaczenia konsekutywne, symultaniczne i pisemne oraz pracuję w jednej z tureckich korporacji jako Specjalista ds. Zamówień. W 2020 roku ukończyłam kurs nauczania języka tureckiego jako obcego organizowany przez Centrum Nauczania Języka Tureckiego TÖMER na Uniwersytecie Yıldız Teknik. Nauczaniem zajmuję się od ponad 10 lat.

PODSUMOWANIE KURSU

 • Forma kursu: kurs prowadzony w formie online
 • Grupa: 3-7 osób
 • Po zakończeniu możliwość kontynuacji na poziomie II
 • W cenie:
  – wszystkie materiały (wysyłamy mailowo),
  – nagrania ze wszystkich lekcji (dostępne również po zakończeniu kursu),
  – dedykowany zeszyt do nauki tureckiego (wysyłamy pocztą/paczkomatem),
  – zestaw fiszek (wysyłamy pocztą/paczkomatem),
  – dyplom dwujęzyczny na zakończenie (wysyłamy mailowo)
 • Płatność: jednorazowa 1010 zł lub trzy raty 350 zł + 350 zł + 350 zł
 • Termin płatności: 2 dni od daty rozpoczęcia (całość lub pierwsza rata)

 

JAK WYGLĄDA NAUKA ONLINE

Nauka odbywa się na specjalnej platformie internetowej, do której uczestnicy logują się przez przeglądarkę. Wszystkie lekcje prowadzone są na żywo przez lektora. Wszystkie spotkania są dodatkowo nagrywane, a ich zapis jest udostępniony uczestnikom po odbytej lekcji w następny dzień roboczy. W ten sposób można łatwo powtórzyć materiał lub nadrobić zaległości w przypadku nieobecności.

Słuchacze widzą i lektora oraz udostępnione przez niego materiały. Mają możliwość czynnego udziału przez zadawanie pytań i wykonywanie przygotowanych przez lektora ćwiczeń.

Podczas bezpłatnej lekcji próbnej będziesz miał okazję przekonać się, jak działa platforma.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ PODCZAS KURSU

 • pismo: poznanie alfabetu tureckiego
 • fonetyka: nauka wymowy i rozróżniania dźwięków, ćwiczenie wymowy poszczególnych zbitek samogłoskowych, nauka rozróżniania spółgłosek oraz samogłosek twardych i miękkich, nauka rozróżniania samogłosek tylnych, przednich, wargowych i niewargowych, poznanie harmonii samogłoskowej i spółgłoskowej
 • gramatyka: poznanie sufiksu liczby mnogiej, sufiksów osobowych i dzierżawczych, zapoznanie się z konstrukcją dzierżawczą „tamlama”, poznanie przypadków tureckich, poznanie czasu teraźniejszego
 • słownictwo: kraje i narodowości, podstawowe owoce, warzywa, zwierzęta, podstawowe czasowniki, podstawowe wyrażenia, podstawowe przymiotniki, wyrażające stany i uczucia
 • umiejętności: przedstawianie się, używanie podstawowych zwrotów grzecznościowych (takich jak: dzień dobry, do widzenia , proszę, dziękuję, miło mi poznać), proste pytania („czy”, „gdzie”, „ kiedy”, „jak”), rozmowa o podstawowych czynnościach, opisanie swojego pokoju, prosta rozmowa o swoich zainteresowaniach
 • kultura: historia alfabetu tureckiego, geneza dużej części zwrotów grzecznościowych
Żadna grupa Ci nie pasuje?
Nauczanie grupowe Grupowo - dla kontynuujących naukę
Wypełniasz krótki test poziomujący
Proponujemy Ci odpowiednią grupę
Odwiedzasz niezobowiązująco grupę na próbę
Jeśli grupa Ci odpowiada, kontynuujesz w niej naukę

Co prawda w tym momencie nie trwa żaden kurs na wyższym poziomie, ale zachęcany do zgłoszenia – staramy się tworzyć nowe grupy na bieżąco.

Nauczanie indywidualne Zajęcia indywidualne
Poziom Terminy Cena
dowolny do uzgodnienia 130 zł za 60 minut
Szczegóły grupy

Podczas zajęć indywidualnych lektor może się w pełni dostosować do Twoich potrzeb i tempa nauki. Zajęcia mogą się odbywać na dowolnym poziomie.

Nauka może się odbywać w trybie stacjonarnym w Warszawie (w naszej siedzibie) lub w trybie online.

Podczas zapisu prosimy o podanie swoich preferencji terminowych – w jakich dniach i przedziałach godzin mogłyby się odbywać lekcje. W miarę dostępności lektorów postaramy się złożyć propozycję zgodną z preferencjami Słuchacza.

Lekcje indywidualne sprzedajemy w pakietach po 10 godzin zegarowych. Prosimy o płatność jednorazową lub w dwóch ratach. Cena takiego pakietu to 1300 zł.

Istnieje możliwość wykupienia na początku tylko jednej lekcji (60 minut) w cenie 130 zł.

Nauczanie indywidualne Zajęcia w parach
Poziom Terminy Cena
dowolny do uzgodnienia 65 zł 60 minut (za osobę)
Szczegóły grupy

Podczas zajęć w parze lektor może się w pełni dostosować do Waszych potrzeb i tempa nauki. Zajęcia mogą się odbywać na dowolnym poziomie.

Propozycja nauki w parze jest skierowana do pary osób, które się znają (nie zapewniamy partnera/partnerki do nauki).

Nauka może się odbywać w trybie stacjonarnym w Warszawie (w naszej siedzibie) lub w trybie online.

Podczas zapisu prosimy o podanie swoich preferencji terminowych – w jakich dniach i przedziałach godzin mogłyby się odbywać lekcje. W miarę dostępności lektorów postaramy się złożyć propozycję zgodną z preferencjami Słuchacza.

Lekcje w parze sprzedajemy w pakietach po 10 godzin zegarowych. Prosimy o płatność jednorazową lub w dwóch ratach. Cena całkowita tego pakietu lekcji to 650 zł za osobę.

Istnieje możliwość wykupienia na początku tylko jednej lekcji (60 minut) w cenie 65 zł za osobę.

Turcja, położona na granicy dwóch kontynentów, należy do najbardziej wpływowych krajów regionu. W społeczeństwie tureckim łączą się dwa światy i dwa odmienne punkty widzenia – liberalny, który lansuje zachodni model życia i organizacji państwa oraz konserwatywny, który zbliża Turcję do bliskowschodnich sąsiadów i przywiązuje większą rolę do społecznej i politycznej roli religii. Turcja dynamicznie się rozwija, czerpiąc z historii i dążąc do nowoczesności. Przez wiele wieków Imperium Osmańskie – jako największa potęga islamskiego świata, panowało nad rozległymi obszarami Afryki, Azji i Europy. Współczesna Turcja aktywnie wykorzystuje swoją pozycję i historyczne dziedzictwo, by prowadzić ambitną politykę w świecie arabskim i muzułmańskim. Z drugiej strony Turcy coraz odważniej i bez kompleksów są partnerami Zachodu – Turcja to kluczowy członek NATO i, być może, przyszły członek Unii Europejskiej.

Język turecki pod wieloma względami różni się od języków indoeuropejskich, w tym od języka polskiego. Posiada parę fascynujących cech – jak chociażby nietypową składnię i harmonię samogłoskową – w których ukryte jest piękno i oryginalność języka. Niewątpliwym ułatwieniem dla osób rozpoczynających naukę  jest zbliżony zestaw znaków służący do zapisu tureckiego – język ten wykorzystuje zmodyfikowany alfabet łaciński.  Turecki jest kluczem do bogatej literatury współczesnej Turcji – w języku tym tworzy noblista Orhan Pamuk i wielu innych pisarzy tłumaczonych również na język polski.

Warto również wspomnieć, że rodzina języków turkijskich, których turecki jest głównym przedstawicielem, łączy wiele języków używanych obecnie na rozległych obszarach zachodniej i centralnej Azji. Za sprawą wspólnego pochodzenia języki te wykazują duże podobieństwo, co osobie znającej turecki może ułatwić komunikację z mieszkańcami wielu państw i regionów od Azerbejdżanu po chińską prowincję Sinciang i północną Syberię. Za sprawą dużej imigracji rośnie znaczenie tureckiego również w Europie, a szczególnie u naszych zachodnich sąsiadów. Szacuje się, że już ponad 5% mieszkańców Berlina jest tureckojęzyczna!

Nauka tureckiego pozwoli Wam lepiej zrozumieć dynamiczny świat, który żyje u wrót Europy. Przy okazji poznacie również fascynującą kulturę Turcji i jej mieszkańców. Serdecznie zapraszamy na kurs, który oprócz poszerzenia horyzontów językowych będzie również ciekawą przygodą!

Język turecki

Rodzina języków ałtajskich

Liczba użytkowników: ok. 70 mln

Język urzędowy w: Turcja

Zuzanna Sağır
język turecki
Zuzanna Sağır

Merhaba! Zajmij swoje miejsce w Orient Expressie i wyrusz ze mną w międzykontynentalną podróż po Turcji!

Moja przygoda z Turcją trwa już od 2009 roku, kiedy to tuż przed studiami licencjackimi wybrałam się pierwszy raz do Stambułu. Oczarowana i zafascynowana językiem tureckim wróciłam rozpocząć studia germanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Jednocześnie rozpoczęłam naukę tureckiego na lektoracie i to, co początkowo wydawało się niewinnym hobby przerodziło się w prawdziwą pasję. Podczas studiów często jeździłam do Turcji aby poćwiczyć zdobyte umiejętności. Po uzyskaniu dyplomu licencjata, postanowiłam ostatecznie zmienić kurs i zamiast Zachodu wybrałam Wschód. Otrzymałam stypendium rządu tureckiego na studia magisterskie na wydziale Turkologii na Uniwersytecie Stambulskim, które ukończyłam w 2017, broniąc pracy magisterskiej na temat terminów medycznych występujących w Thesaurusie Franciszka Menińskiego.

Nieważne czy chcesz wytargować najlepszą cenę kilimu na Wielkim Bazarze, zamówić w restauracji Adana Kebap, porozmawiać po turecku przy herbacie ze znajomymi lub rodziną albo wynegocjować warunki współpracy z partnerem biznesowym z Turcji – jesteś w dobrych rękach!

Stambuł, miasto położone między Europą a Azją i ostatnia stacja legendarnego Orient Expressu stanie się początkiem naszej podróży przez język i kulturę Turcji. Od 2013 roku jest to również moje miejsce na ziemi. Na co dzień pracuję jako tłumacz przysięgły w Stambule wykonując tłumaczenia konsekutywne, symultaniczne i pisemne oraz pracuję w jednej z tureckich korporacji jako Specjalista ds. Zamówień. W 2020 roku ukończyłam kurs nauczania języka tureckiego jako obcego organizowany przez Centrum Nauczania Języka Tureckiego TÖMER na Uniwersytecie Yıldız Teknik. Nauczaniem zajmuję się od ponad 10 lat. Wiedza metodyczna zdobyta na studiach i wieloletnie doświadczenie pozwalają mi prowadzić ciekawe i merytoryczne zajęcia. Nauczam obcokrajowców języka tureckiego indywidualnie i w małych grupach.

Doświadczenie

 • studia licencjackie na Uniwersytecie Warszawskim: filologia germańska
 • studia magisterskie na Uniwersytecie Stambulskim: turkologia
 • praktyki z Konsulacie Generalnym RP w Stambule
 • nauczanie języka tureckiego obcokrajowców

Znajomość języków

 • turecki: biegły
 • hebrajski: średnio zaawansowany
 • azerski: średnio zaawansowany
 • arabski: podstawowy
 • języki europejskie: niemiecki, angielski
Adrianna Fic
język turecki
Adrianna Fic

Merhaba! Jestem absolwentką Turkologii na Uniwersytecie Warszawskim. Od 7 lat mam
przyjemność uczyć języka tureckiego zarówno indywidualnie, jak i w różnych warszawskich
szkołach językowych oraz przeprowadzać klasyfikację poziomu tego języka u kandydatów na
rozmowach rekrutacyjnych.

Przez kilka miesięcy w trakcie studiów byłam na wymianie studenckiej w Ankarze, co pozwoliło mi na żywo zagłębić się w kulturze tureckiej. W czasie wolnym tańczę taniec orientalny i eksploruję moją fascynację tym rejonem.

Przy nauce języka wychodzi często wiele kulturowych znaczeń i smaczków, w które ciężko jest się zagłębić bez jego znajomości. Nie mówiąc już o tym, że znajomość języka tureckiego osobom chcącym podróżować po Turcji umożliwi całkowite zanurzenie się w tej kulturze i na pewno dostarczy dodatkowych tematów do rozmów z tamtejszymi mieszkańcami. Są oni pod dużym wrażeniem, gdy obcokrajowiec umie się z nimi porozumieć w języku tureckim i bardzo chętnie wdają się w takie rozmowy. Starają się też zawsze pomóc i nauczyć czegoś nowego czy odnośnie języka, czy też kultury.

Język turecki jest dość młody. W takiej formie, w jakiej obecnie istnieje, powstał w 1928r,
kiedy to zespół naukowców i językoznawców powołany przez Atatürka stworzył reguły gramatyczne obowiązujące współcześnie i wyczyścił słownictwo, zastępując słowa pochodzące z języka perskiego i arabskiego rdzennymi tureckimi słowami. Dzięki temu, że język turecki ma niecałe 1000 lat, nie ma zbyt wielu wyjątków i jest bardzo przyjemny do nauki, ponieważ jest logiczny i schematyczny.

Język turecki jest używany przez ponad 60 milionów ludzi jako ich pierwszy język. Co więcej, w tym języku można porozumieć się także w Niemczech, Bułgarii, Macedonii, na Północnym Cyprze, w Grecji, na Kaukazie oraz w innych częściach Europy i Środkowej Azji. Znajomość tureckiego jest zaletą w międzynarodowym biznesie ze względu na położenie kraju – Turcja łączy Wschodnią Europę, Bliski Wschód i Azję Środkową – ale także ze względu na wiele inwestycji tureckich firm w Polsce. Aktualnie na rynku widzi się coraz więcej ofert pracy z językiem tureckim.

Doświadczenie

 • absolwentka Turkologii na Uniwersytecie Warszawskim
 • wymiana językowa z Uniwersytetem Ankarskim
 • nauczycielka języka tureckiego w firmie Znany Lekarz (roczny intensywny kurs dla pracowników firmy na potrzeby biznesowe)
 • audytor języka tureckiego na potrzeby procesów rekrutacyjnych dla firm w Warszawie

Znajomość języków

 • turecki – zaawansowany
 • języki europejskie: angielski
Miłosz Skucha
język turecki
Miłosz Skucha

Herkese merhaba! Mam na imię Miłosz i jestem studentem turkologii drugiego stopnia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z pięknego Krakowa też będę się z wami łączył. Swoją przygodę z tureckim rozpocząłem w 2020 roku, kiedy to zafascynowany tureckim spojrzeniem na świat zagłębiałem się coraz bardziej w zagadnienia z historii, kultury i języka Turcji do tego stopnia, że rozpocząłem turkologiczne studia licencjackie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tam też uczyłem się języka kazachskiego! – urzędowego języka Republiki Kazachstanu. Z zaproszenia Instytutu Yunusa Emre uczestniczyłem także w letniej szkole językowej w stolicy Turcji – Ankarze i w jej największej metropolii – Stambule.

Tak jak ja doświadczam tego na swoich zajęciach jako student, tak tu tworzyć będziemy „Małą Turcję”. Lecz tego, na co kultura turecka przymyka oko – spóźnianie się na własne zajęcia – praktykować nie będę!

Podróżowanie między ośrodkami edukacyjnymi dało mi wiele perspektyw. Poznałem metody i techniki nauczania języka od najlepszych w tych ośrodkach, co wykorzystuję od skończenia studiów licencjackich. Zacząłem wtedy prywatnie nauczać języka tureckiego. Podczas swojej turkologicznej przygody poznałem także samego, byłego już ambasadora Turcji w Warszawie, pana Cengiza Kamila Fırata, który za moje sukcesy w nauce podczas ceremonii świętującej 99-lecie Republiki Turcji wręczył mi nagrodę w postaci wakacyjnego wyjazdu do Riwiery Tureckiej. Wszystko to otworzyło mnie na ludzi związanych z turkologią i z językiem tureckim – Polaków i Turków. To właśnie podróżom i napotkanym na swojej drodze życzliwym ludziom zawdzięczam to, kim dzisiaj jestem.

Od rozpoczęcia studiów najbardziej w turkologii zainteresowały mnie zagadnienia językowe i szeroko rozumiane językoznawstwo tureckie. Paradoksalnie odnajduję dużą przyjemność w rozbijaniu i tłumaczeniu coraz to bardziej skomplikowanych zdań tureckich na język polski. Tak, istnieją osoby, które podczas nauki języki najbardziej lubią gramatykę! Ze mną też gramatyka, jakkolwiek straszna i skomplikowana wydawać się będzie, okaże się logiczna i zrozumiała. Na zajęciach zapanuje atmosfera wprost znad Bosforu. Język wykorzystywać będziemy w najmilszy nam możliwy sposób – czytanie o kulturze Turcji. Poza tym turecki przyda się w samej Turcji na bazarach, w taksówkach (bardzo trzeba uważać na taksówkarzy w miejscach turystycznych! znajomość języka pomaga) lub w hotelach. W późniejszym etapie nauki perspektywa oglądania ulubionych seriali tureckich w oryginale potrafi być jednak najbardziej kusząca…

Doświadczenie:

 • studia licencjackie na kierunku filologia, specjalność turkologia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • studia magisterskie na kierunku filologia orientalna-turkologia na Uniwersytecie Jagiellońskim (w trakcie)
 • kurs języka tureckiego, Ankara, Stambuł
 • nauczanie języka tureckiego

Znajomość języków:

 • turecki: średniozaawansowany wyższy
 • kazachski: średniozaawansowany
 • języki europejskie: angielski, rosyjski, serbski
Ucz się od najlepszych

- nasi nauczyciele doskonale znają język i kulturę regionu oraz mają bogate doświadczenie dydaktyczne

Każdy poziom

- mamy duży wybór grup dla osób zupełnie początkujących, jak i tych zaawansowanych

Online lub stacjonarnie

- wybierz formę, która jest dla Ciebie najwygodniejsza

Kameralne grupy i indywidualne podejście do nauki

Najlepsi lektorzy i najwyższa jakość usług językowych

Masz pytania?
Potrzebujesz pomocy?

facebook linkedin twitter search-icon