Rozwijaj swoje zainteresowania!
Ciekawe treści, konkursy, zaproszenia na spotkania (w Warszawie i online). Dołącz do nas!
Zapis na newsletter

Wyrażasz zgodę na przetwarzanie swojego adresu email w celu otrzymywania newslettera zgodnie z Polityką Prywatności: https://kierunek-wschod.pl/polityka


502904709BIURO@KIERUNEK-WSCHOD.PL WARYŃSKIEGO 9/42, WARSZAWA

JĘZYK TURECKI

GRUPOWE

GRUPOWE

POZIOM I
POCZĄTKUJĄCY

TERMINY
DO UZGODNIENIA
24H, 3 MIESIĄCE

START
2018

DOKŁADNY TERMIN DO UZGODNIENIA

CENA
840 ZŁ 790 ZŁ
TERAZ TANIEJ!

POZIOM I POCZĄTKUJĄCY

TERMINY
DO UZGODNIENIA
24H, 3 MIESIĄCE

START

2018

DOKŁADNY TERMIN DO UZGODNIENIA

CENA
840 ZŁ 790 ZŁ
TERAZ TANIEJ!

INDYWIDUALNE

INDYWIDUALNE

DOWOLNY
POZIOM

TERMINY
DO UZGODNIENIA

CENA
90 ZŁ / 60 MIN

DOWOLNY POZIOM

TERMINY
DO UZGODNIENIA

CENA
90 ZŁ / 60 MIN

W PARZE

W PARZE

DOWOLNY
POZIOM

TERMINY
DO UZGODNIENIA

CENA
50 ZŁ / 60 MIN
(ZA OSOBĘ)

DOWOLNY POZIOM

TERMINY
DO UZGODNIENIA

CENA
50 ZŁ / 60 MIN

ikona

Miejsce zajęć w Szkole Kierunek Wschód jest mi bardzo "po drodze", godzina zajęć i częstotliwość OK. Nie musiałam też długo czekać na zebranie grupy.

Agnieszka

 

ikona

W Państwa szkole jest naprawdę miła atmosfera. Pani Julita prowadzi zajęcia w sposób niezwykle kompetentny i ciekawy.
Doceniam również tak prozaiczne rzeczy, jak chociażby możliwość zrobienia sobie kawy - niby drobnostka - ale liczy się gest, czy też umożliwienie dalszej nauki w grupie - pomimo rezygnacji z kursu jednego z kolegów.
Myślę, że nauka języków orientalnych - poza przypadkami konieczności zawodowych - jest nową pasją, a jak to z pasjami bywa dają one dużo satysfakcji i przyjemności. Nic nie ujmując językom "zwykłym"  znać  tych języków nie trzeba koniecznie, czy też nie  "nie wypada" ich  nie znać, a zatem satysfakcja większa, że robi się coś naprawdę dla siebie, czego się koniecznie nie musi. Uczy to także oczywiście pokory i tolerancji.

Dariusz

 

ikona

Kurs prowadzony z pełnym profesjonalizmem, materiał dobrze tłumaczony i przyswajalny. Stosunek szkoły do słuchaczy idealny, wręcz byłam zaskoczona jak dobry, a chodziłam na kilka kursów językowych w swoim życiu. Szkołę polecam pod każdym względem!

Marta

 

JĘZYK TURECKI

JĘZYK TURECKI

turecki_-_maly

Posłuchaj

Rodzina języków ałtajskich

Liczba użytkowników: ok. 70 mln

Język urzędowy w:

 Turcja

 

Turcja, położona na granicy dwóch kontynentów, należy do najbardziej wpływowych krajów regionu. W społeczeństwie tureckim łączą się dwa światy i dwa odmienne punkty widzenia – liberalny, który lansuje zachodni model życia i organizacji państwa oraz konserwatywny, który zbliża Turcję do bliskowschodnich sąsiadów i przywiązuje większą rolę do społecznej i politycznej roli religii. Turcja dynamicznie się rozwija, czerpiąc z historii i dążąc do nowoczesności. Przez wiele wieków Imperium Osmańskie - jako największa potęga islamskiego świata, panowało nad rozległymi obszarami Afryki, Azji i Europy. Współczesna Turcja aktywnie wykorzystuje swoją pozycję i historyczne dziedzictwo, by prowadzić ambitną politykę w świecie arabskim i muzułmańskim. Z drugiej strony Turcy coraz odważniej i bez kompleksów są partnerami Zachodu – Turcja to kluczowy członek NATO i, być może, przyszły członek Unii Europejskiej.

Język turecki pod wieloma względami różni się od języków indoeuropejskich, w tym od języka polskiego. Posiada parę fascynujących cech – jak chociażby nietypową składnię i harmonię samogłoskową – w których ukryte jest piękno i oryginalność języka. Niewątpliwym ułatwieniem dla osób rozpoczynających naukę  jest zbliżony zestaw znaków służący do zapisu tureckiego – język ten wykorzystuje zmodyfikowany alfabet łaciński.  Turecki jest kluczem do bogatej literatury współczesnej Turcji – w języku tym tworzy noblista Orhan Pamuk i wielu innych pisarzy tłumaczonych również na język polski.

Warto również wspomnieć, że rodzina języków turkijskich, których turecki jest głównym przedstawicielem, łączy wiele języków używanych obecnie na rozległych obszarach zachodniej i centralnej Azji. Za sprawą wspólnego pochodzenia języki te wykazują duże podobieństwo, co osobie znającej turecki może ułatwić komunikację z mieszkańcami wielu państw i regionów od Azerbejdżanu po chińską prowincję Sinciang i północną Syberię. Za sprawą dużej imigracji rośnie znaczenie tureckiego również w Europie, a szczególnie u naszych zachodnich sąsiadów. Szacuje się, że już ponad 5% mieszkańców Berlina jest tureckojęzyczna!

Nauka tureckiego pozwoli Wam lepiej zrozumieć dynamiczny świat, który żyje u wrót Europy. Przy okazji poznacie również fascynującą kulturę Turcji i jej mieszkańców. Serdecznie zapraszamy na kurs, który oprócz poszerzenia horyzontów językowych będzie również ciekawą przygodą!

to top button