Nauczanie grupowe Grupowo - dla rozpoczynających naukę
Żadna grupa Ci nie pasuje?
Nauczanie grupowe Grupowo - dla kontynuujących naukę
Wypełniasz krótki test poziomujący
Proponujemy Ci odpowiednią grupę
Odwiedzasz niezobowiązująco grupę na próbę
Jeśli grupa Ci odpowiada, kontynuujesz w niej naukę

Co prawda w tym momencie nie trwa żaden kurs na wyższym poziomie, ale zachęcany do zgłoszenia – staramy się tworzyć nowe grupy na bieżąco.

Nauczanie indywidualne Zajęcia indywidualne
Poziom Terminy Cena
dowolny do uzgodnienia 110 zł za 60 minut
Szczegóły grupy

Podczas zajęć indywidualnych lektor może się w pełni dostosować do Twoich potrzeb i tempa nauki. Zajęcia mogą się odbywać na dowolnym poziomie.

Nauka może się odbywać w trybie stacjonarnym w Warszawie (w naszej siedzibie) lub w trybie online.

Podczas zapisu prosimy o podanie swoich preferencji terminowych – w jakich dniach i przedziałach godzin mogłyby się odbywać lekcje. W miarę dostępności lektorów postaramy się złożyć propozycję zgodną z preferencjami Słuchacza.

Lekcje indywidualne sprzedajemy w pakietach po 10 godzin zegarowych. Prosimy o płatność jednorazową lub w dwóch ratach. Cena takiego pakietu to 1100 zł.

Istnieje możliwość wykupienia na początku tylko jednej lekcji (60 minut) w cenie 110 zł.

Nauczanie indywidualne Zajęcia w parach
Poziom Terminy Cena
dowolny do uzgodnienia 60 zł 60 minut (za osobę)
Szczegóły grupy

Podczas zajęć w parze lektor może się w pełni dostosować do Waszych potrzeb i tempa nauki. Zajęcia mogą się odbywać na dowolnym poziomie.

Propozycja nauki w parze jest skierowana do pary osób, które się znają (nie zapewniamy partnera/partnerki do nauki).

Nauka może się odbywać w trybie stacjonarnym w Warszawie (w naszej siedzibie) lub w trybie online.

Podczas zapisu prosimy o podanie swoich preferencji terminowych – w jakich dniach i przedziałach godzin mogłyby się odbywać lekcje. W miarę dostępności lektorów postaramy się złożyć propozycję zgodną z preferencjami Słuchacza.

Lekcje w parze sprzedajemy w pakietach po 10 godzin zegarowych. Prosimy o płatność jednorazową lub w dwóch ratach. Cena całkowita tego pakietu lekcji to 600 zł za osobę.

Istnieje możliwość wykupienia na początku tylko jednej lekcji (60 minut) w cenie 60 zł za osobę.

Turcja, położona na granicy dwóch kontynentów, należy do najbardziej wpływowych krajów regionu. W społeczeństwie tureckim łączą się dwa światy i dwa odmienne punkty widzenia – liberalny, który lansuje zachodni model życia i organizacji państwa oraz konserwatywny, który zbliża Turcję do bliskowschodnich sąsiadów i przywiązuje większą rolę do społecznej i politycznej roli religii. Turcja dynamicznie się rozwija, czerpiąc z historii i dążąc do nowoczesności. Przez wiele wieków Imperium Osmańskie – jako największa potęga islamskiego świata, panowało nad rozległymi obszarami Afryki, Azji i Europy. Współczesna Turcja aktywnie wykorzystuje swoją pozycję i historyczne dziedzictwo, by prowadzić ambitną politykę w świecie arabskim i muzułmańskim. Z drugiej strony Turcy coraz odważniej i bez kompleksów są partnerami Zachodu – Turcja to kluczowy członek NATO i, być może, przyszły członek Unii Europejskiej.

Język turecki pod wieloma względami różni się od języków indoeuropejskich, w tym od języka polskiego. Posiada parę fascynujących cech – jak chociażby nietypową składnię i harmonię samogłoskową – w których ukryte jest piękno i oryginalność języka. Niewątpliwym ułatwieniem dla osób rozpoczynających naukę  jest zbliżony zestaw znaków służący do zapisu tureckiego – język ten wykorzystuje zmodyfikowany alfabet łaciński.  Turecki jest kluczem do bogatej literatury współczesnej Turcji – w języku tym tworzy noblista Orhan Pamuk i wielu innych pisarzy tłumaczonych również na język polski.

Warto również wspomnieć, że rodzina języków turkijskich, których turecki jest głównym przedstawicielem, łączy wiele języków używanych obecnie na rozległych obszarach zachodniej i centralnej Azji. Za sprawą wspólnego pochodzenia języki te wykazują duże podobieństwo, co osobie znającej turecki może ułatwić komunikację z mieszkańcami wielu państw i regionów od Azerbejdżanu po chińską prowincję Sinciang i północną Syberię. Za sprawą dużej imigracji rośnie znaczenie tureckiego również w Europie, a szczególnie u naszych zachodnich sąsiadów. Szacuje się, że już ponad 5% mieszkańców Berlina jest tureckojęzyczna!

Nauka tureckiego pozwoli Wam lepiej zrozumieć dynamiczny świat, który żyje u wrót Europy. Przy okazji poznacie również fascynującą kulturę Turcji i jej mieszkańców. Serdecznie zapraszamy na kurs, który oprócz poszerzenia horyzontów językowych będzie również ciekawą przygodą!

Język turecki

Rodzina języków ałtajskich

Liczba użytkowników: ok. 70 mln

Język urzędowy w: Turcja

Adrianna Fic
język turecki
Adrianna Fic

Merhaba! Jestem absolwentką Turkologii na Uniwersytecie Warszawskim. Od 7 lat mam
przyjemność uczyć języka tureckiego zarówno indywidualnie, jak i w różnych warszawskich
szkołach językowych oraz przeprowadzać klasyfikację poziomu tego języka u kandydatów na
rozmowach rekrutacyjnych.

Przez kilka miesięcy w trakcie studiów byłam na wymianie studenckiej w Ankarze, co pozwoliło mi na żywo zagłębić się w kulturze tureckiej. W czasie wolnym tańczę taniec orientalny i eksploruję moją fascynację tym rejonem.

Przy nauce języka wychodzi często wiele kulturowych znaczeń i smaczków, w które ciężko jest się zagłębić bez jego znajomości. Nie mówiąc już o tym, że znajomość języka tureckiego osobom chcącym podróżować po Turcji umożliwi całkowite zanurzenie się w tej kulturze i na pewno dostarczy dodatkowych tematów do rozmów z tamtejszymi mieszkańcami. Są oni pod dużym wrażeniem, gdy obcokrajowiec umie się z nimi porozumieć w języku tureckim i bardzo chętnie wdają się w takie rozmowy. Starają się też zawsze pomóc i nauczyć czegoś nowego czy odnośnie języka, czy też kultury.

Język turecki jest dość młody. W takiej formie, w jakiej obecnie istnieje, powstał w 1928r,
kiedy to zespół naukowców i językoznawców powołany przez Atatürka stworzył reguły gramatyczne obowiązujące współcześnie i wyczyścił słownictwo, zastępując słowa pochodzące z języka perskiego i arabskiego rdzennymi tureckimi słowami. Dzięki temu, że język turecki ma niecałe 1000 lat, nie ma zbyt wielu wyjątków i jest bardzo przyjemny do nauki, ponieważ jest logiczny i schematyczny.

Język turecki jest używany przez ponad 60 milionów ludzi jako ich pierwszy język. Co więcej, w tym języku można porozumieć się także w Niemczech, Bułgarii, Macedonii, na Północnym Cyprze, w Grecji, na Kaukazie oraz w innych częściach Europy i Środkowej Azji. Znajomość tureckiego jest zaletą w międzynarodowym biznesie ze względu na położenie kraju – Turcja łączy Wschodnią Europę, Bliski Wschód i Azję Środkową – ale także ze względu na wiele inwestycji tureckich firm w Polsce. Aktualnie na rynku widzi się coraz więcej ofert pracy z językiem tureckim.

Doświadczenie

  • absolwentka Turkologii na Uniwersytecie Warszawskim
  • wymiana językowa z Uniwersytetem Ankarskim
  • nauczycielka języka tureckiego w firmie Znany Lekarz (roczny intensywny kurs dla pracowników firmy na potrzeby biznesowe)
  • audytor języka tureckiego na potrzeby procesów rekrutacyjnych dla firm w Warszawie

Znajomość języków

  • turecki – zaawansowany
  • języki europejskie: angielski
Ucz się od najlepszych

- nasi nauczyciele doskonale znają język i kulturę regionu oraz mają bogate doświadczenie dydaktyczne

Każdy poziom

- mamy duży wybór grup dla osób zupełnie początkujących, jak i tych zaawansowanych

Online lub stacjonarnie

- wybierz formę, która jest dla Ciebie najwygodniejsza

Kameralne grupy i indywidualne podejście do nauki

Najlepsi lektorzy i najwyższa jakość usług językowych

Masz pytania?
Potrzebujesz pomocy?

facebook linkedin twitter search-icon