To spotkanie się już odbyło.
Jeśli nie miałaś/eś okazji w nim uczestniczyć, to nic straconego, bo spotkanie nagraliśmy.
Wypełnij formularz znajdujący się na dole tej strony (przeniesiesz się tam szybciej, klikając przycisk „Zapisz się na spotkanie”), żeby otrzymać mailowo link do nagrania.

O spotkaniu

Bezpłatne spotkanie przez internet. Nie zobowiązuje do udziału w kursie.

  • spotkanie odbywa się w grupie (nie jest to spotkanie jeden na jeden z lektorem)
  • poznaj lektora, przetestuj platformę
  • poznaj najważniejsze informacje o języku arabskim
  • naucz się podstawowych zwrotów po arabsku
  • poznaj garść ciekawostek kulturowych
  • spotkanie potrwa ok. godziny
  • po zapisie otrzymasz na maila dane do logowania

Prowadzący

Mikołaj Godziszewski

Przygodę z językiem i kulturą arabską rozpocząłem, kiedy na swój kierunek studiów wybrałem arabistykę. Przychodziłem, nie wiedząc niczego o świecie arabskim, wychodziłem zaś zafascynowany jego kulturą, historią i literaturą. Podczas trzeciego roku nauki zafascynowałem się także kulturą Indii i równolegle z arabistycznymi studiami magisterskimi rozpocząłem studia z indologii. Aktualnie jestem na rocznym stypendium w Indonezji, gdzie uczę się języka indonezyjskiego i poznaję niezwykle zróżnicowaną kulturę Azji Południowo-Wschodniej.

Język arabski jest językiem wymagającym, ale zdecydowanie wartym nauczenia. Opiera się na innym sposobie myślenia o świecie, jest to jednak sposób bardzo precyzyjny i spójny. Znajomość klasycznej arabszczyzny nie tylko ułatwia dalszą naukę dialektów, którymi Arabowie posługują się na co dzień, ale daje również dostęp do wspaniałego dorobku arabskiej literatury, umożliwiając zapoznawanie się zarówno z tekstami współczesnymi, jak i wielowiekowymi manuskryptami.

Zapisz sie

facebook linkedin twitter search-icon