To spotkanie się już odbyło.
Jeśli nie miałaś/eś okazji w nim uczestniczyć, to nic straconego, bo spotkanie nagraliśmy.
Wypełnij formularz znajdujący się na dole tej strony (przeniesiesz się tam szybciej, klikając przycisk „Zapisz się na spotkanie”), żeby otrzymać mailowo link do nagrania.

O spotkaniu

Bezpłatne spotkanie przez internet. Nie zobowiązuje do udziału w kursie.

  • spotkanie odbywa się w grupie (nie jest to spotkanie jeden na jeden z lektorem)
  • poznaj lektora, przetestuj platformę
  • poznaj najważniejsze informacje o języku chińskim
  • naucz się podstawowych zwrotów po chińsku
  • poznaj garść ciekawostek kulturowych
  • spotkanie potrwa ok. godziny
  • po zapisie otrzymasz na maila dane do logowania

Prowadzący

Tomasz Misztal:

你好!

Na imię mam Tomek, a po chińsku nazywam się 唐明軒 (唐明轩) Táng Míngxuān. Jestem studentem pierwszego roku studiów magisterskich w Zakładzie Sinologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie wcześniej ukończyłem studia licencjackie. Ponadto w roku akademickim 2022/2023 odbyłem dziewięciomiesięczne stypendium językowe Huayu Enrichment Scholarship na Państwowym Uniwersytecie Zheng Chenggonga w Tajnanie na Tajwanie.
Najbardziej interesującym mnie obszarem w ramach sinologii jest jej językoznawczy aspekt. W szczególności jest to różnorodność chińszczyzny, w rzeczywistości składającej się z wielu języków i dialektów. Fascynują mnie również znaki chińskie, stanowiące jeden z najstarszych i najbardziej skomplikowanych systemów pisma na świecie. Taką tematyką zajmowała się również moja praca licencjacka, w której opisywałem standaryzację zapisu języka minnan (jednego z języków chińskich) na Tajwanie.
Jestem jednak przekonany, że nauka chińszczyzny może być nie tylko przyjemnością, ale też wspaniałą przygodą intelektualną. Mam nadzieję, że uda mi się pomóc Państwu poznać ten pasjonujący język, który wyróżnia się na tle znanych nam języków europejskich.

Zobacz najbliższe kursy grupowe z języków:

Zapisz się

facebook linkedin twitter search-icon