To spotkanie się już odbyło.

Jeśli nie miałaś/eś okazji w nim uczestniczyć, to nic straconego, bo spotkanie nagraliśmy. Wypełnij formularz znajdujący się na dole tej strony (przeniesiesz się tam szybciej, klikając przycisk „Zapisz się na spotkanie”), żeby otrzymać mailowo link do nagrania.

Podstawowe zagadnienia chińskiej gramatyki.

O spotkaniu

Spotkanie jest bezpłatne.

Partykuły, komplementy, klasyfikatory? Czym jest 了, które spędza sen z powiek uczącym się chińskiego? Gramatyka to narzędzie, które pozwala budować zrozumiałe zdania i umożliwia komunikację, ale jej zasady mogą wydawać się zawiłe. Zapraszamy na spotkanie, podczas którego pochylimy się nad podstawowymi zasadami gramatyki języka chińskiego. Poznasz kategorie i konstrukcje gramatyczne charakterystyczne dla języka Państwa Środka, nauczysz się budować poprawne zdania w języku mandaryńskim, dowiesz się, jakie są najczęstsze błędy i jak ich uniknąć. Jednym słowem – chińska gramatyka nie będzie miała przed Tobą tajemnic. Przyjdź i przekonaj się, że chiński może być prosty!

Spotkanie potrwa około godziny. Dane do logowania otrzymasz mailowo po zapisie.

Spotkanie zostanie dodatkowo nagrane i zapisane osoby otrzymają po spotkaniu link do nagrania.

Prowadząca

Marta Mońko

Mam na imię Marta i jestem sinologiem. Ukończyłam filologię dalekowschodnią na Uniwersytecie Wrocławskim. Podczas studiów spędziłam pół roku na stypendium językowym na South China Normal University. Następnie ukończyłam studia magisterskie z zakresu nauczania języka chińskiego jako obcego na uczelni Zhejiang University. Ukończyłam także studia podyplomowe na Uniwersytecie Adama Mickiewicza z zakresu nauczania języka polskiego jako obcego.

Pracuję także jako tłumacz, pomagałam w lokalizacji aplikacji do nauki języków (np. Hellotalk), tłumaczyłam wiele spotkań biznesowych oraz książkę „Historia uprawy ryżu w Chinach”. Regularnie współpracuję z Instytutem Konfucjusza organizując różne wydarzenia kulturalne. Odbyłam praktyki pisząc analizy dla Centrum Studiów Polska-Azja. Byłam także wolontariuszem podczas festiwalu Polish Circles of Art w Chinach, ściśle współpracowałam również z Centrum Badań nad Polską Ningbo University of Technology, zwłaszcza w zakresie organizacji Tygodnia Polskiego. W czasie studiów magisterskich byłam członkiem i tłumaczem koła naukowego International Tea Culture Club.

Zobacz najbliższe kursy grupowe z języków:

Zapisz się

facebook linkedin twitter search-icon