Dlaczego warto uczyć się chińskiego?

Marta Mońko
Autor
chińskie miasto nocą, kierunek wschod nauka jezyka chinskiego online link

Język chiński wzbudza coraz większe zainteresowanie ze względu na wyjątkową kulturę oraz możliwości biznesowe Chin. Obecnie chiński jest pierwszym językiem dla 1,3 miliarda ludzi! Po chińsku mówi 1/5 globu. Jego nauka daje zatem nieskończone możliwości. Jakie?

Naucz się mówić po chińsku!uczymy chińskiego stacjonarnie i online, na różnych poziomachSprawdź naszą ofertę

Łacina Azji

Podobnie jak w przypadku łaciny czy greki w Europie, pozostałości języka chińskiego można znaleźć w innych językach azjatyckich. Dawniej język wietnamski i koreański nie posiadały własnych alfabetów. Jako pisma używały właśnie chińskich znaków, obecnie częściowo robi tak także język japoński. W języku koreańskim wiele słów ma pochodzenie chińskie. Jest to widoczne w słowotwórstwie oraz wymowie. Przykładem tego jest jeden z systemów liczbowych, który bazuje właśnie na chińskich liczbach. Zatem znajomość znaków i języka chińskiego stanowi świetną podstawę do nauki kolejnych języków azjatyckich.

ludzie, Chińczycy, biznes w Chinach, link do nauka języka chińskiego

Biznes a nauka języka chińskiego

Chiny są potęgą ekonomiczną. To fakt, któremu nie da się zaprzeczyć. Chiny zaopatrują cały świat w różne surowce, półprodukty i wyroby. Chińczycy inwestują na całym świecie, również w Europie Wschodniej, gdzie znajomość chińskich firm jest co raz większa. Chiny to także ogromny rynek zbytu i szansa dla np. polskich biznesów. Znajomość języka chińskiego oraz realiów kulturowych pozwala na sprawną komunikację. Jest bardzo przydatna przy budowaniu i podtrzymywaniu relacji biznesowych. Wysiłek włożony w naukę chińskiego może się nam dosłownie opłacić.

Podróże małe i duże

Chiński jest wszędzie! Niemal w każdym zakątku na świecie, również w każdym większym europejskim mieście znajdziemy Chinatown. Znając język chiński, możemy swobodniej podróżować po Chinach, Tajwanie, Hongkongu i Singapurze. Po chińsku dogadamy się także w Malezji i Indonezji, gdzie ludzie nie zawsze znają dobrze język angielski. Chińskie znaki często wykorzystywane są także w marketingu. Można je spotkać np. na ubraniach kupowanych w sieciówkach, popularne są tatuaże w chińskich znakach. Może warto wiedzieć, co znaczy napis na noszonej przez nas koszulce?

czerwone chińskie lampiony, link do język chiński online

Obywatel świata

Chiny są bardzo ważnym państwem na arenie międzynarodowej, systematycznie rozszerzającym swoje wpływy, zwłaszcza w wymiarze ekonomicznym. Poznanie języka i kultury tego kraju pozwala nam jeszcze lepiej zrozumieć otaczający nas świat. Nauka języka tego tak odmiennego od europejskich języka pomaga także budować otwartość. Uświadamia nam, że ten sam świat można opisać zupełnie inaczej – chińskimi znakami!

Podsumowując, czy warto uczyć się chińskiego? Zdecydowanie tak! Szkoła Kierunek Wschód oferuje kursy online języka chińskiego w różnych formach. Niezależnie, czy interesuje Cię nauka języka w grupie, czy nauka języka jeden na jeden z lektorem, nasi konsultanci pomogą Ci dobrać odpowiedni kurs. Napisz do nas już teraz!

Naucz się mówić po chińsku!uczymy chińskiego stacjonarnie i online, na różnych poziomachSprawdź naszą ofertę

Możliwość komentowania została wyłączona.

facebook linkedin twitter search-icon